Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Mieczysław Cybulski

Mieczysław Cybulski - galeria

 
zwiń

 • 1903. 03. 16
  Data urodzenia
 • 1932
  Egzamin eksternistyczny
 • 1984. 08. 20
  Data śmierci
  Fort Lauderdale (Floryda, USA)

Aktor. Dzieciństwo spędził w Rosji, uczęszczał do gimnazjum w Moskwie. W 1918 r. przyjechał do kraju i wkrótce rozpoczął pracę zarobkową jako szofer. W 1920 r. ochotniczo wstąpił do wojsk samochodowych WP. Ukończył kursy gry aktorskiej w Studiu Filmowym K. Meglickiego. Warunki zewnętrzne predestynowały go do odgrywania ról amantów. Od początku lat 30. grywał w filmie bez przerwy. Mimo to, podjął pracę szofera-kontrolera w Państwowych Liniach Autobusowych, gdyż jego zdaniem, aktorstwo nie było zbyt "poważnym" zawodem. Grywał także w teatrze: Kameralnym w Warszawie, a także w Teatrach Miejskich w Łodzi. Bezpośrednio po wybuchu wojny wyjechał z kraju i przeniósł się do USA, gdzie nie występował już w filmach i teatrze. (Źródło: Maśnicki J., Stepan K.: "Pleograf". 1996)

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.05.13 01:18:49
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor