Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Grażyna Czermińska

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

  • 2021
    Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") I Nagroda w kategorii: „Filmy upamiętniające beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego i rocznice Solidarności; uzasadnienie jury: "Film jest w pewnej mierze tematycznie związany z umiłowaną przez Prymasa Tysiąclecia uczelnią , gdyż z bohater filmu – wielki polski przemysłowiec w Cesarstwie Rosyjskim , przeznaczył wiele milionów rubli na organizację KUL, wtedy gdy już stopniowo tracił na skutek rewolucji w Rosji swoją przeogromną fortunę . Cała zresztą historia Jaroszyńskiego jest sensacyjna i ciekawie w filmie opowiedziana. Film też ma istne walory poznawcze. Skłoniło to Jury do uhonorowania także tego filmu w tej kategorii"
  • 2021
    Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") I Nagroda w kategorii: Filmy upamiętniające beatyfikację Prymasa Stefana Wyszyńskiego i rocznice Solidarności; uzasadnienie jury: "film jest rzetelną i z dużą kulturą zrealizowaną historią relacji między Stefanem Wyszyńskim a Katolickim Uniwersytetem Lubelskim ze szczególnym uwzględnieniem okresu kiedy Stefan Wyszyński jako bp lubelski był z urzędu Wielkim Kanclerzem KUL a także okresu jego prymatury, kiedy dbał o KUL-u i chronił go przed ingerencjami czy próbami narzucenia kontroli ze strony komunistycznej władzy państwowej i starał się jako Prymas o materialną niezależność katolickiej uczelni w komunistycznym państwie. Troskę Prymasa o KUL należy widzieć w kontekście wagi , jaką przywiązywał do młodzieży a w szczególności kształcącej się na katolickiej uczelni wyższej jako przyszłej inteligencji katolickiej. Prymasowi leżał też bardzo na sercu rozwój nauki katolickiej. Miimo wielu zajęć regularnie odwiedzał KUL , był corocznym gościem na inauguracjach roku akademickiego a wygłaszane wtedy przemówienia były przedmiotem wielkiego zainteresowania , także obecnych przedstawicieli władz państwowych i licznych akredytowanych w Polsce dyplomatów państw zachodnich"
  • 2020
    Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") I Nagroda w kategorii: Filmy dokumentalne
2021.12.08 02:21:30
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl