Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Piotr Erlich

Piotr Erlich - galeria
Fot. Archiwum Państwowego Teatru Żydowskiego w Warszawie

 
zwiń

 • 1903. 09. 01
  Data urodzenia
  Łokacze na Wołyniu
 • 1975
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1982. 08. 12
  Data śmierci
  Kazimierz n. Wisłą; pochowany na cmentarzu żydowskim przy ul. Okopowej w Warszawie (kw. 8 rz. 3)

Aktor. W 1920 ukończył w Wilnie kurs nauczycielski i podjął pracę w szkole im. Szolem Alejchema w Równem. Kierował młodzieżowym kółkiem dramatycznym i teatrem dziecięcym przy szkole. W latach 20. wstąpił do objazdowego teatru żydowskiego, potem do teatru żydowskiego Gimpla we Lwowie, gdzie uczył się gry scenicznej u wybitnych aktorów żydowskich. Od 1939 pracował jako aktor estradowy w Taszkiencie, w latach 1946-53 w Teatrze Dramatycznym w Stanisławowie, w latach 1953-59 tamże w Teatrze Lalek. Po powrocie do Polski w 1959 był przez wiele lat reżyserem i kierownikiem zespołów amatorskich na Dolnym Śląsku, w latach 1969-78 aktorem Teatru Żydowskiego w Warszawie, z którym współpracował też po przejściu na emeryturę.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1979
  Film fabularny - telewizyjny
  Obsada aktorska (batlen; w napisach imię: Pinchas)
 • 1979
  Film fabularny - telewizyjny
  Obsada aktorska
 • 1971
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Żyd)
2021.01.28 00:29:29
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency