Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Waleria Gnatowska

Waleria Gnatowska

 
zwiń

 • 1883. 04. 14
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1910. 06. 09
  Debiut teatralny
  jako Kamilia w "Żołnierzu królowej Madagaskaru" na scenie stołecznego Teatru Nowego
 • 1974. 02. 17
  Data śmierci
  Warszawa; Pochowana na Powązkach (kwatera 74-I-25)

Aktorka, tancerka. W 1899 ukończyła szkołę baletową i została zaangażowana do WTR. W 1905 r. została II solistką. Na początku 1911 r. została zaangażowana do Ballets Russes S. Diagilewa. W l. 1912-22 była ponownie solistką baletu w Teatrze Wielkim w Warszawie, występowała też w wielu operetkach w T. Nowości. Należała do najbardziej cenionych tancerek, miała tytuł primabaleriny. Występowała także w wielu warszawskich kabaretach. Po ślubie z Bronisławem Suzinem, w 1922 r. wycofała się ze sceny. Była uzdolnioną tancerką, docenianą przez krytykę i publiczność. Po 1945 r. udzielała prywatnych lekcji tańca.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1915
  Film fabularny
  Obsada aktorska
2019.12.20 02:37:34
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego