Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Halina Szram-Kijowska

Również jako: Halina Szram

 

 • 1938. 04. 29
  Data urodzenia
  Wilno
 • 1994. 02. 11
  Data śmierci
  Łódź

Kierownik literacki teatru. Była absolwentką wydziału polonistyki Uniwersytetu Łódzkiego (1960), spikerką łódzkiego ośrodka TV (1961), kierownikiem oddziału w wydziale kultury w Łodzi (1962-66), następnie kierownikiem literackim Teatru Ziemi Łódzkiej (1967-73), kierownikiem literackim i redaktorem Tv Katowice (1973-81). Wróciwszy do Łodzi sprawowała kierownictwo literackie Teatru Lalek "Arlekin" (1981/82), pracowała w Muzeum Historii Miasta Łodzi, później była prezesem firmy Bona Total.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Adaptacja
  schowaj

 • 1976
  Spektakl telewizyjny
  Adaptacja
 • Scenariusz
  schowaj

 • 1973
  Spektakl telewizyjny
  Scenariusz
 • 1969
  Film dokumentalny
  Scenariusz
 • Obsada aktorska
  schowaj

 • 1972
  Film fabularny
  Obsada aktorska (córka staruszków)
 • 1972
  Film fabularny - telewizyjny
  Obsada aktorska (Cecylia, przyjaciółka rodziców Piotrka)
2023.06.01 00:39:43
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.