Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jan Jacoby

Jan Jacoby

 
zwiń

 • 1909. 05. 31
  Data urodzenia
  Olchowa
 • 1999
  Odznaczenie
  Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski
 • 2003. 09. 12
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Powązkach

Wybitny twórca filmów naukowych. Absolwent Wyższej Szkoły Dziennikarskiej w Warszawie (1935). Uczestnik kampanii wrześniowej 1939. Wieloletni wykładowca PWSFTviT w Łodzi (1952-74). Założyciel i wieloletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Filmu Naukowego. Wielokrotny wiceprezes, a w latach 1967-68 prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Filmów Naukowych z siedzibą w Paryżu. Założyciel i długoletni prezes Międzynarodowej Filmoteki Naukowej w Brukseli. Autor wielu publikacji o filmie naukowym, m.in. "Reżyseria filmu amatorskiego" (Warszawa, 1971), "Środki audiowizualne w dydaktyce szkoły wyższej" (Warszawa, 1969).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2019.12.22 02:26:00
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski