Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Włodzimierz Jarmołowicz

 
zwiń

 • 1920. 08. 20
  Data urodzenia
 • 1967
  Odznaczenie
  Srebrny Krzyż Zasługi
 • 1967
  Odznaczenie
  Złota Odznaka Honorowa "Zasłużony dla Warmii i Mazur"
 • 1971
  Odznaczenie
  Odznaka "Zasłużony Działacz Kultury"
 • 1977
  Nagroda
  Nagroda Wojewody Olsztyńskiego za wybitne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury
 • 1978
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1995
  Nagroda
  Nagroda Ministra Kultury i Sztuki
 • 1997
  Odznaczenie
  Medal "Pro Publico Bono" za znaczący wkład w rozwój regionu Warmii i Mazur
 • 2007
  Honorowe Obywatelstwo Olsztyna
 • 2022. 08. 14
  Data śmierci

Kompozytor, muzyk, dyrygent, popularyzator folkloru muzycznego, dziennikarz. W swojej karierze był m. in. kierownikiem artystycznym i dyrygentem Zespołów Pieśni i Tańca "Warmia i Mazury" i "Olsztyn", kierownikiem artystycznym Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztyna współzałożycielem Stowarzyszenia Teatru Kukiełkowego Ziemi Warmińsko-Mazurskiej "Czerwony Kapturek" (obecnie Olsztyński Teatr Lalek), kierownikiem redakcji muzycznej Olsztyńskiej Rozgłośni Polskiego Radia, kierownikiem muzycznym Teatru im. Jaracza w Olsztynie

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2022.08.16 16:15:23
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego