Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Irena Santor

Irena Santor

 
zwiń

 • 1934. 12. 09
  Data urodzenia
  Papowo Biskupie k. Bydgoszczy
 • 1974
  Odznaczenie
  Srebrny Krzyż Zasługi
 • 1976
  Nagroda
  Dyplom Ministra Spraw Zagranicznych za wybitne zasługi w propagowaniu polskiej kultury za granicą
 • 1976
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1985
  Odznaczenie
  Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski
 • 1989
  Odznaczenie
  Odznaka "Zasłużony Dla Kultury Narodowej"
 • 1994
  Nagroda
  "Prometeusz" za osiągnięcia estradowe
 • 1997
  Nagroda
  pierwsze miejsce w IV edycji plebiscytu "Złota Piątka Telerzeczypospolitej" organizowanego przez gazetę "Rzeczpospolita" za rok 1996
 • 1998
  Odznaczenie
  Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy artystycznej (10.11)
 • 2007
  Odznaczenie
  Złoty Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis"
 • 2014
  Odznaczenie
  Medal Św. Brata Alberta
 • 2016
  Nagroda
  Honorowa Gwiazda Dobroczynności

Piosenkarka. Ukończyła Technikum Szklarskie w Polanicy Zdroju. Rekomendowana Tadeuszowi Sygietyńskiemu przez poznańskiego dyrygenta Zdzisława Górzyńskiego została w 1951 przyjęta do PZPiT Mazowsze. W 1959, po odejściu z Mazowsza, rozpoczęła samodzielną działalność estradową. Jako solistka wystąpiła po raz pierwszy publicznie w grudniu 1959. Współpracowała z kabaretami Wagabunda, U Kierdziołka i Karuzela Warszawska. Koncertowała w wielu krajach Europy, obu Ameryk, Azji i Australii. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla PR, płytowych. Zrealizowała recitale tv. Jest m.in. laureatką I nagrody na MFP Sopot '61 za interpretację piosenki Embarras, III nagrody na festiwalu w Tokio (Japonia) w 1971 za interpretację piosenki Może już jutro, nagrody miasta stołecznego Warszawy w 1970, nagrody publiczności na KFPP Opole '74 za Nalej mi wina, nagrody publiczności na KFPP Opole '75 za Idzie miłość, nagrody Przewodniczącego Komitetu ds. RiTV w 1979, Grand Prix na KFPP Opole '79, Nagrody Artystycznej Polskiej Estrady Prometeusz '94.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

2021.02.10 00:48:29
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman