Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jadwiga Hryniewiecka

 
zwiń

 • 1903. 06. 20
  Data urodzenia
  Niżnyj Nowgorod w Rosji
 • 1958
  Odznaczenie
  Order Sztandaru Pracy I Klasy
 • 1960
  Odznaczenie
  Honorowa Odznaka miasta Łodzi
 • 1962
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1976
  Odznaczenie
  Medal za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki (Łódź)
 • 1978
  Odznaczenie
  Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1985
  Nagroda
  Nagroda Miasta Łodzi
 • 1988. 06. 19
  Data śmierci
  Warszawa

Tancerka, choreograf, pedagog. W latach 1920-24 uczęszczała do Szkoły Umuzykalnienia i Rytmiki S. i T. Wysockich w Warszawie, studia kontynuowała w Dreźnie i Paryżu. Od 1925 jako choreograf współpracowała m. in. z Osterwą, Schillerem. Występowała w kraju i za granicą, m. in. w latach 1934-37 była zaangażowana w Teatrze Wielkim w Warszawie jako balerina., baletmistrzyni i choreograf. W tym czasie była także pedagogiem w szkole baletowej przy Teatrze Wielkim. Od 1948 przez 30 lat prowadziła Zespół Tańca Ludowego "Harnam" w Łodzi, współpracowała jako choreograf z wieloma teatrami dramatycznymi w kraju. Była pierwszym pedagogiem Zespołu Pieśni i Tańca "Mazowsze", choreografem Centralnego Zespołu Artystycznego WP w Warszawie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.02.03 01:07:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych