Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Roman Kordziński

 
zwiń

 • 1941. 04. 20
  Data urodzenia
  Toruń
 • 1967
  Nagroda
  Nagroda za reżyserię "Czajki" Antoniego Czechowa w Teatrze im.Aleksandra Węgierki w Białymstoku na IX Festiwalu Teatrów Polski Północnej w Toruniu
 • 1968
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserii PWST w Warszawie
 • 1969
  Nagroda
  II Nagroda za inscenizację "Rzeczy listopadowej" Ernesta Brylla w Teatrze Polskim w Poznaniu na IX Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
 • 1971
  Nagroda
  Wyróżnienie za inscenizację i reżyserię "Kordiana" Juliusza Słowackiego w Teatrze Polskim w Poznaniu na XI Kaliskich Spotkaniach Teatralnych
 • 1975
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1975
  Odznaczenie
  Odznaka za zasługi dla województwa poznańskiego
 • 1977
  Nagroda
  Dyplom Honorowy ZG Związku Literatów Polskich - Klubu Dramatopisarzy za wybitne osiągnięcia w realizacji dramatu współczesnego w stulecie istnienia teatru
 • 1980
  Odznaczenie
  Złota Odznaka "Zasłużony Białostocczyźnie"
 • 2016. 10. 28
  Data śmierci
  Gniezno

Reżyser teatralny. W latach 70. kierownik artystyczny, w okresie 1977-81 dyrektor naczelny Teatru Polskiego w Poznaniu. Współpracował z poznańskim Teatrem Wielkim oraz z teatrami m.in. w Warszawie, Krakowie, Koszalinie, Lublinie, Kaliszu.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2020.06.19 01:21:39
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency