Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Stanisław Wisłocki

Stanisław Wisłocki

 

 • 1921. 07. 07
  Data urodzenia
  Rzeszów
 • 1998. 05. 31
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu w Wilanowie

Dyrygent, kompozytor, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Timisora (Rumunia). Lata II wojny wojny światowej spędził w Rumunii - m. in. prowadził polski chór, dyrygował Rumuńską Orkiestrą Radiową. W latach 1945-47 dyrygent i kierownik artystyczny Polskiej Orkiestry Kameralnej, następnie organizator i dyrygent Filharmonii Poznańskiej (1947-58), dyrygent Filharmonii Narodowej w Warszawie (1961-67), dyrygent i kierownik artystyczny Wielkiej Orkiestry Symfonicznej PRiTV w Katowicach (1978-82). Wykładowca i profesor w klasie dyrygentury w PWSM w Poznaniu (1951-55) oraz Akademii Muzycznej w Warszawie (od 1979), gdzie przez wiele lat był dziekanem Wydziału Dyrygentury. Współzałożyciel i pierwszy przewodniczący Rady Fundacji Kultury Polskiej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

 • 1996
  DAMSKI INTERES w OPOWIEŚCI WEEKENDOWE
  Utwór muzyczny: REQUIEM - Dyrygent
 • 1989
  Utwór muzyczny: DEUTSCHE REQUIEM - Dyrygent
 • 1989
  Utwór muzyczny: III SYMFONIA "EROICA" - Dyrygent
 • 1985
  Utwór muzyczny: STANISŁAW I ANNA OŚWIECIMOWIE - Dyrygent
  Utwór muzyczny: EPIZOD NA MASKARADZIE - Dyrygent
 • 1979
  Utwór muzyczny: SYMFONIA NR 5 - Dyrygent
 • 1968
  Utwór muzyczny: KONCERT SKRZYPCOWY - Dyrygent

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2020.12.29 00:32:05
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman