Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Andrzej Wasylewski

Andrzej Wasylewski

 
zwiń

 • 1937. 06. 23
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1967
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Operatorski PWSFiT w Łodzi
 • 1979
  Nagroda
  Nagroda Prezesa PRiTv "za całokształt osiągnięć artystycznych w realizacji telewizyjnych programów i filmów muzycznych
 • 1988
  Nagroda
  Nagroda Prezesa Komitetu ds Radia i Telewizji "za wartości muzyczne i dokumentalne cyklu programów telewizyjnych MÓJ JAZZ"

Reżyser i operator filmów dokumentalnych, muzycznych oraz spektakli Teatru Tv. W roku 1968 odbył staż we francuskiej telewizji ORTF w Paryżu. W latach 1969-1976 w krakowskiej telewizji realizował spektakle teatralne, cykle programów poetycko-muzycznych, programy estradowe. Od 1976 roku na etacie reżysera w TVP w Warszawie dla Redakcji Muzyki Poważnej i Zespołu "Studia 2" zrealizował ok. 40 filmów dokumentalnych i programów muzycznych. Reżyserował też widowiska estradowe w Poznaniu, Warszawie, Opolu. W latach 1975-79 reżyserował filmy dla norweskiej NRK, TVP, WFO, a od 1980 - filmy i programy w Sender Freies Berlin i Sudwestfunk Baden-Baden. W latach 1981-93 pracował we Francji dla Antenne 2 , TF1 i Point du Jour Production i Micromegas. Od 1991 realizował programy, widowiska publicystyczno-artystyczne i filmy dokumentalne dla TVP.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.11.05 01:38:45
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor