Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Mieczysław Sroka

 
zwiń

 • 1929. 06. 09
  Data urodzenia
  Poznań
 • 1978
  Nagroda
  Nagroda Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji zespołowa I stopnia za filmy telewizyjne o wybitnej wartości ideowej i wychowawczej; wspólnie z Lucyną Smolińską
 • 1980
  Nagroda
  "Złoty Ekran 79" za całokształt twórczości; wspólnie z Lucyną Smolińską
 • 2015
  Nagroda
  Statuetka Filmowego Ziemowita na IV Przeglądzie Filmów Edukacyjnych "Człowiek w poszukiwaniu wartości" w Kielcach; wspólnie z Lucyną Smolińską
 • 2016. 03. 16
  Data śmierci
  pochowany na Starych Powązkach w Warszawie

Reżyser filmów dokumentalnych. Absolwent Wydziału Prawa i Wydziału Humanistycznego (socjologia) Uniwersytetu Poznańskiego (1952). Stopień doktora filozofii uzyskał w 1971 na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1977-80 zastępca redaktora naczelnego Wydawnictwa Interpress. W latach 1957-61 wiceprezes Klubu Krzywego Koła. Był m.in. redaktorem wydania dzieł Stanisława Brzozowskiego.

Większość filmów zrealizował wspólnie z żoną Lucyną Smolińską.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.11.16 01:04:42
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl