Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Andrzej B. Czulda

Andrzej B. Czulda - galeria

 
zwiń

 • 1951. 04. 08
  Data urodzenia
  Łódź
 • 1993
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Zaoczne Wyższe Zawodowe Studium Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi
 • 2019
  Odznaczenie
  Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis"

Reżyser filmów dokumentalnych. Od 1979 związany z Wytwórnią Filmów Oświatowych w Łodzi. Jako asystent reżysera i II reżyser współpracował z wieloma cenionymi reżyserami filmów oświatowych i dokumentalnych. Interesują go szczególnie filmy związane tematycznie z historią, kulturą i sztuką. W roku 1984 zadebiutował jako samodzielny reżyser, będąc jednocześnie autorem scenariuszy swoich filmów. W latach 1997-2002 był ekspertem w Agencji Produkcji Filmowej przy Komitecie Kinematografii.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2010
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Tranzyt") Wyróżnienie w Konkursie polskich filmów powyżej 40 minut
 • 2010
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów) II Nagroda w kategorii: film dokumentalny za "ukazanie mocy ludzkiego ducha, który pozwolił 30 więźniom KL Auschwitz pisać i ilustrować bajki dla ich dzieci w cieniu kominów krematoryjnych"
 • 2010
  Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów) Nagroda Signis za "twórcze chrześcijańskie podejście do tematu historycznej pamięci środkami kina dokumentalnego"
 • 2009
  Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Procinema Dokument") I Nagroda
 • 2008
  Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich
 • 2002
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") nagroda Dziennika "Rzeczpospolita"
 • 2001
  Kraków (Przegląd Filmu Naukowego) Puchar Prezydenta Miasta Krakowa
 • 1997
  Kraków (Przegląd Filmu Naukowego) Nagroda Rektora Akademii Sztuk Pięknych
 • 1990
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Europejskiej Federacji Prasy Turystycznej

Andrzej B. Czulda w internecie
schowaj

2021.11.15 00:09:46
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor