2018
Warszawa (Festiwal Polonijny "Losy Polaków") I Nagroda w kategorii: Filmy i programy edukacyjne
2013
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych) Dyplom Stowarzyszenia Kawalerów Orderu Virtuti Militari
2012
Perpignan (Festiwal Filmu Polskiego) II Nagroda
2011
Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych) "Złota Szabla" w kategorii filmu dokumentalnego
2010
Żytawa (Nyski Festiwal Filmowy) Nagroda Publiczności
2010
Zlin (Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży) Nagroda Ministra Kultury Czech dla filmu pochodzącego z kraju Grupy Wyszehradzkiej
2010
Walencja (Cinema Jove) Nagroda Główna "Luna de Valencia"
2010
Seul (Kobiecy Festiwal Filmowy) Nagroda Jury Młodzieżowego "I-teens Award"
2010
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Tranzyt") Wyróżnienie w Konkursie polskich filmów powyżej 40 minut
2010
Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów) I Nagroda w kategorii: film dokumentalny za "ukazanie straszliwych konsekwencji jakie ponosiły polskie rodziny ratujące Żydów przed zagładą z rąk niemieckich zbrodniarzy"
2010
Ałma-Ata (Almaty Film Festival "Shaken Zhulduzdary") Grand Prix
2010
2009
Zimbabwe (International Images Film Festival for Women) Nagroda dla najlepszej aktorki, nagrodę otrzymał/a
Alina Janowska
2009
Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty") Nagroda za najlepszy debiut w konkursie "Nowe Kino Polskie"
2009
Monaco (Angel Awards International Film Festival) Nagroda dla najlepszej aktorki, nagrodę otrzymał/a
Alina Janowska
2009
Monaco (Angel Awards International Film Festival) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Izabela Szylko
2009
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut aktorski, nagrodę otrzymał/a
Anna Karczmarczyk
2009
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wielki Jantar za pełnometrażowy debiut fabularny
2009
Houston (WorldFest-Houston International Film Festival) Platinum Remi
2009
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za debiut reżyserski lub drugi film, nagrodę otrzymał/a
Katarzyna Rosłaniec
2009
Erywań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Kobiecych "KIN") Nagroda dla najlepszego filmu
2009
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Anna Karczmarczyk
2009
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda za debiut, nagrodę otrzymał/a
Katarzyna Rosłaniec
2008
Łódź (Festiwal Cywilizacji i Sztuki Mediów "MediaTravel") Nagroda Specjalna za "docieranie do źródeł cywilizacji, za dotykanie trudnych, ważnych i często niepopularnyych tematów oraz za odkrywanie chrześcijańskich korzeni w najodleglejszych zakątkach ziemi"
2006
Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów) III Nagroda w kategorii: film dokumentalny, nagrodę otrzymał/a
Piotr Zarębski
2006
Niepokalanów (Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów) Nagroda Signis, nagrodę otrzymał/a
Piotr Zarębski
2006
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za scenariusz
za "oryginalne wykorzystanie czarnego humoru do przekazania poważnych problemów", nagrodę otrzymał/a
Robert Krzempek
2005
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Nagroda Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense, nagrodę otrzymał/a
Piotr Zarębski
2004
Paryż (FF Krótkometrażowych) Nagroda Publiczności
2004
Łódź (Ogólnopolski Przegląd Katolickich Programów Telewizyjnych i Radiowych) Grand Prix, nagrodę otrzymał/a
Piotr Zarębski
2003
Moskwa (FF dla Dzieci i Młodzieży) nagroda specjalna dla najlepszego reżysera, nagrodę otrzymał/a
Denijal Hasanović
2002
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Grand Prix
2002
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego
2002
Tai Pei (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich - Taiwan) I Nagorda Golden Lion (Złoty Lew)
2002
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek" za "ciepło, artyzm, ponadczasowość i uniwersalność poruszonych problemów"
2002
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki dla najlepszego filmu aktorskiego
2002
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Złote Koziołki za "uniwersalną wymowę i czystość przekazu filmowego"
2002
Płowdiw (Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny) Grand Prix w kategorii filmów i programów dziecięcych
2002
Oscar, Nagroda Amerykańskiej Akademii Filmowej nominacja kategorii film fabularny krótkometrażowy; za rok 2001
2002
2002
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych; do roku 2000 Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Smok dla reżysera najlepszego filmu fabularnego w konkursie międzynarodowym
2002
Clermont-Ferrand (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Jury Młodych
2002
Clermont-Ferrand (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Bogumił Godfrejów
2001
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: najlepsza muzyka do filmu polskiego; za rok 2000 (5.03), nagrodę otrzymał/a
Michał Lorenc
2001
Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski za rok 2000; ex aequo z filmem "Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową" (przyznane 4.01)
2001
Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Michał Lorenc
2001
Teheran (MFFK) Najlepszy Film Fabularny
2001
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
2001
Stuttgart/Ludwigsburg (MFF) Najlepszy Europejski Film Krótkometrażowy
2001
Student Academy Award (tzw. Studencki Oscar) Nominacja 28 th Annual Student Academy Awards Honorary Foreign Film Competiotion (AMPAS - USA)
2001
Ratyzbona (Tydzień Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Główna
2001
Nowy Jork (MFFK) Najlepszy Film Fabularny
2001
Nowy Jork (Międzynarodowy Festiwal Studencki) I Nagroda
2001
Moskwa (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich VGIK) Nagroda za najlepszy film zagraniczny
2001
Monachium (Międzynarodowy Festiwal Szkół Filmowych) 1. Winner VFF Young Talent Award ; 1. Jury Prize
2001
Meksyk (Międzynarodowy Festiwal Szkół Filmowych) Najlepszy Film Fabularny
2001
Łódź (Międzynarodowy Festiwal Szkół Filmowych i Telewizyjnych "Mediaschool") Grand Prix
2001
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda Jury Konkursu Filmów Telewizyjnych
2001
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda Zielonogórskiego Klubu Kultury Filmowej
2001
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Specjalna Jury
2001
Kijów (MFF) Grand Prix ; Nagroda FICC ; Nagroda Publiczności
2001
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej
2001
Europejska Nagroda Filmowa (dawniej "Felix") Nominacja
2001
Edynburg (MFF) Nagroda UIP (55. Edinburgh International Film Festival)
2001
Arcipelago Film Festiva (Włochy) Najlepszy Film Krótkometrażowy
2001
2001
2001
2001
2001
2001
2001
2001
2000
Nagroda Międzynarodowego Forum Kultury
"za podjęcie wysiłku produkcji filmu", nagrodę otrzymał/a
Witold Adamek
2000
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Jury Młodzieżowego
2000
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Pieczyński
2000
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Małgorzata Zacharska
2000
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Michał Hrisulidis
2000
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Arkadiusz Tomiak
1999
Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film") w kategorii: najlepszy film polski; za rok 1998; przyznana 26.04.1999
1999
Triest (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Główna
1999
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna "Srebrna Statuetka Leliwity"
1999
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") nagroda aktorska
przyznawana przez publiczność, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Majchrzak
1999
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") Złoty Jańcio (nagroda główna)
nagroda organizatorów, nagrodę otrzymał/a
Zygmunt Konieczny
1999
Rosja (MFF "Złoty Rycerz") Srebrny Rycerz festiwal odbył się w Moskwie
1999
Genewa (Międzynarodowe Spotkanie Kina i Telewizji-Kino Pełnoekranowe) Grand Prix
1999
1999
1999
1999
1999
1999
1999
1999
1999
1998
Syrenka Warszawska (nagroda Klubu Krytyki Filmowej SDP) w kategorii filmu fabularnego za konsekwencję w kreowaniu własnej poetyckiej rzeczywistości, za artyzm w sposobie przeżywania przeszłości, tradycji, za refleksyjny i ciepły stosunek do świata
1998
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Brązowe Grono
1998
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Kin Studyjnych
1998
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za główną rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Majchrzak
1998
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda "Złote Lwy"
1997
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") nagroda aktorska
nagroda za wrażenia artystyczne, nagrodę otrzymał/a
Danuta Stenka
1997
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") nagroda dziennikarzy
1997
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") Złoty Jańcio (nagroda główna)
1997
Płowdiw (Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny) Nagroda Specjalna Jury
1996
Nowogard (Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego "Ekofilm") Nagroda Specjalna
1996
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych; do roku 2000 Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie
1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda "100° Fahrenheita"
1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda "Video Studio Gdańsk"
1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Kin Studyjnych
1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Renata Frydrych
1995
Monte Carlo (Międzynarodowy Festiwal Filmów Telewizyjnych) Grand Prix
1994
Samowar, Nagroda Entuzjastów Kina (przyznawana przez DKF w Świebodzinie)
1994
Prix Italia - Wyróżnienie
1994
Nowogard (Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego "Ekofilm") I Nagroda
1994
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Grand Prix "Biała Kobra"
1994
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono
1994
Karlovy Vary (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Specjalna
1993
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Dyplom Honorowy
1993
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda "Złote Lwy"
1992
Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce) Grand Prix
1992
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury Młodzieżowego
1992
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury
1992
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Nagroda Główna
1991
San Francisco (MFF) Golden Gate Award
1991
Nyon (Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego "Vision du Reel") "Srebrna Sestercja"
1991
1991
Nagroda Młodych im. S. Wyspiańskiego
1991
Melbourne (MFFD) Grand Prix
1991
Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Nagroda Główna
1991
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda Specjalna Jury
1991
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych; do roku 2000 Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda CIDALC (Komisji UNESCO ds. Rozpowszechniania Sztuki i Literatury przez Film)
1991
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych; do roku 2000 Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Smok
1991
Europejska Nagroda Filmowa (dawniej "Felix") Nagroda w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
1989
Nagroda Szefa Kinematografii w dziedzinie filmu oświatowego, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Kazanecki
1988
Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce) II Nagroda "Srebrny Pegaz", nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Dubowski
1988
Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce) Wyróżnienie Honorowe, nagrodę otrzymał/a
Marcin Krzyżanowski
1988
Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce) Wyróżnienie za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Krystyna Pióro
1988
Norymberga (FF) Wyróżnienie
1988
Łódź (Przegląd Filmów Etnograficznych "Etnologia a Film") Nagroda Publiczności, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Czarnecki
1988
Clermont-Ferrand (MFFK)
Wyróżnienie Federacji Klubów Filmowych, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Czarnecki
1988
1987
Warszawa (Ogólnopolski Przegląd Filmów o Miesiącach Pamięci Narodowej) Nagroda Specjalna
1987
Puławy (FFRolniczych) "Złoty Klos"
1987
Nagroda Szefa Kinematografii w dziedzinie filmu dokumentalnego
1986
Złoty Ekran (przyznawany przez pismo "Ekran")
za rok 1985, nagrodę otrzymał/a
Grzegorz Dubowski
1986
Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce) Dyplom Honorowy, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Kazanecki
1986
Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce) Nagroda "Cepelii"
1986
Warna (Międzynarodowy Festiwal Filmów Czerwonego Krzyża i Ochrony Zdrowia) II Nagroda w kategorii filmu krótkoego
1986
1986
1986
Nagroda Szefa Kinematografii w dziedzinie filmu dokumentalnego, nagrodę otrzymał/a
A. Marek Drążewski
1986
1986
Mannheim (MFF) Mędzynarodowa Nagroda Ewangelicka, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Czarnecki
1986
Łódź (FF Społ.-Polit.) Nagroda Wydziału Kultury UM Łodzi
1986
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Brązowy Lajkonik, nagrodę otrzymał/a
A. Marek Drążewski
1986
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Grand Prix "Złoty Lajkonik" (do 1964 "Złoty Smok Wawelski"), nagrodę otrzymał/a
Andrzej Czarnecki
1986
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Mieczysław Herba
1986
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Marcin Isajewicz
1986
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda za zdjęcia, nagrodę otrzymał/a
Piotr Sobociński
1986
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych; do roku 2000 Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagoda Specjalna "Złoty Smok", nagrodę otrzymał/a
Andrzej Czarnecki
1986
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut reżyserski w kategorii filmu krótkometrażowego, nagrodę otrzymał/a
Mathieu Przedpełski
1986
Gdańsk (Młode Kino Polskie)
I Nagroda w Kategorii Filmu Krótkiego, nagrodę otrzymał/a
Andrzej Czarnecki
1985
1985
Łódź (Festiwal Filmów Dydaktycznych) Nagroda Główna
1983
OWOCÓWKA JABŁKÓWECZKA
1982
Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce) II Nagroda "Srebrny Pegaz", nagrodę otrzymał/a
Ryszard Nakonieczny
1982
1982
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Maria Mastalińska
1981
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki dla najlepszego filmu aktorskiego Brązowe; 7 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (3-6.07)
1980
Tampere (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Dyplom Honorowy
1980
Monachium (MF Telewizyjny "Prix Jeunesse International") III nagroda
1980
Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Brązowy Lajkonik
za najlepszy debiut festiwalu, nagrodę otrzymał/a
Halina Poznańska-Wert
1979
Oberhausen (Dni Filmu Krótkometraż.) "Moje Okno" I Nagroda