Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POD WSPÓLNYM NIEBEM

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Premiera:
  2017. 09. 15
 • Barwny, 12 odcinków x ok. 29 min

Serial komediowy, opowiadający o perypetiach dwóch kompletnie różniących się rodzin, które nieoczekiwanie są zmuszone mieszkać pod jednym dachem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

KONTRAKT (1)

 • Odcinek serialu

W nowoczesnym salonie warszawskiego loftu Dżesika Piasecka zaleca się do Romana Monteckiego, kiedy znienacka zjawia się z uczelni jego ojciec, Andrzej Montecki. Dżesika od pewnego czasu jest życiową partnerką swego byłego wykładowcy. Andrzej oznajmia, że znalazł najemców na ich loft, co zapewniłoby spłatę długów rodziny Monteckich i pieniądze na bilet za ocean. Planuje bowiem wyjazd do USA, gdzie dostał kontrakt wykładowcy na uniwersytecie stanowym w Wichita.
Andrzej Montecki z mecenasem Mateuszem Wroną przygotowują kontrakt wynajmu, zachowując do swojej dyspozycji tzw. graciarnię na składowanie mebli na czas pobytu właściciela w Stanach.
Bożena i Bożydar Kapuleccy oglądają loft i mimo oporów Bożeny podpisują kontrakt najmu. Bożydar jest wiceministrem w nowym rządzie, Bożena dorabia jako księgowa. Kapuleccy zajmują nowo wynajęte mieszkanie, przydzielają pokoje dzieciom, poznają portierów Pawła i Gawła Nowopolskich. Po kilku dniach Bożydarowi ukazuje się duch jego dziadka Hermanna Kapulheima, dając rzekome sugestie, że w lofcie jest gdzieś zamurowany jego majątek, którego dorobił się przed wojną jako przemysłowiec. Okazuje się, że żyłka łowcy rodzinnych skarbów tchnęła Bożydara do skupienia się właśnie na tym mieszkaniu, o czym Bożena nie wie. Nie wie także, że zdobyczny portret dziadka, który Bożydar przyniósł rzekomo z remanentu w nieistniejącym ministerstwie przekształceń własnościowych, przedstawia właśnie Kapulheima. W ten symboliczny sposób znalazł się na ścianie w swojej dawnej fabryce.
Po rozmowie z duchem Kapulheima, Bożydar nabiera przekonania, że dzień odkrycia skarbu jest blisko.
Tymczasem Monteckich cofnięto z granicy z powodu ich związków z biznesowymi przekrętami Wrony. Wracają więc do domu. Kapuleccy w graciarni z meblami zaskakują właścicieli loftu, którzy oznajmiają nowym lokatorom, że tu zamieszkają. Pozwala im na to paragraf zapisany w kontrakcie najmu. [TVP]

BUENAS NOCHES (2)

 • Odcinek serialu

Monteccy wprowadzili się do graciarni z meblami, do której mają prawo wchodzić wyłącznie przez okno. Bożena Kapulecka dowiaduje się od męża, że na razie nic się nie da z tym zrobić i będą mieli pod jednym dachem obcych ludzi. Bożenie najbardziej przeszkadza, jak Bożydar zerka na Dżesikę przechodzącą w ręczniku przez ich salon do jacuzzi. Dochodzi do wniosku, że Nowopolscy powinni zablokować wejście do graciarni, by uchronić jej męża od pokus Dżesiki. Z aresztu powraca mecenas Wrona. Na kaucję dostał pożyczkę od herszta chłopaków z miasta - Teściu z Pruszkowa, co zaciąży na jego bezpieczeństwie.
Internetowa telewizja WTO informuje, że Meksyk przeżył trzęsienie ziemi i cała rodzina Kapuleckich drży o życie Julii, pielgrzymującej do sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Jej telefon nie odpowiada, w takim razie trzeba spróbować przez Skype'a.
Ponieważ laptop Wiktorii się rozbija, nie pozostaje nic innego jak pożyczyć sprzęt od Monteckich. Wrona odradza pożyczanie sprzętu Andrzeja, w obawie, że ministerialne macki Bożydara wyskanują zeń jakieś ich ciemne sprawki biznesowe. Pod nieobecność Romana pożyczają moherom jego sprzęt. Julia odnajduje się cała i zdrowa i życząc kochającym Kapuleckim 'buenas noches' załącza na aplikacji swoją fotkę w bikini. Bożydar machinalnie zrzuca zdjęcie córki na pulpit i laptop wraca do graciarni.
Istotnym wydarzeniem u Monteckich jest ciąża Britney, piękniejszej połówki z parki yorków Dżesiki, która zamierza handlować tą rasą na Allegro. Wierzy, że w ten sposób uratuje ich patchworkowe stadło od finansowej zapaści. Ale nawet psia ciąża yorka trochę trwa, a lodówka na razie jest pusta, zaś w mikroskopijnej łazieneczce graciarni nie ma nawet prysznica. Kiedy nad ranem Roman wraca do domu, zastaje w swoim łóżku Wronę, a pod łóżkiem otwarty laptop. Na środku uśmiechnięta Julia w bikini. Strzała Amora trafia Romana w jego spragnione miłości młode romantyczne, choć hipsterskie, serce. [TVP]

2017.09.16 01:19:19
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor