Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WARSZAWIANKA. PIEŚŃ Z ROKU 1831

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  1978
 • Premiera:
  1978. 05. 15
 • Barwny, 51 min

Klasyczna adaptacja dramatu Stanisława Wyspiańskiego, przedstawiającego jeden z epizodów powstania listopadowego. Trwa batalia pod Olszynką Grochowską. W dworku na przedmieściu Warszawy spotykają się generałowie, wśród których jest przywódca powstania Chłopicki i pochodzący z arystokracji uczestnicy narodowego zrywu. Rozmawiają na temat irracjonalnych praw, jakie kierują dziejami ludzkości. Patos dyskusji reprezentantów obozu szlacheckiego kompromituje Stary Wiarus, szeregowiec, który powraca z pola bitwy. Jego wygląd i postawa zaświadczają o tym, czym naprawdę jest walka o wyzwolenie narodu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WARSZAWIANKA
Dramat
AutorStanisław Wyspiański

Nagrody
schowaj

 • 1979
  Olsztyn (Festiwal Polskiej Twórczości Telewizyjnej)-Złoty Szczupak

Patrz także:
schowaj

 • 1960
  Spektakl telewizyjny / Stanisław Wyspiański / Kazimierz Dejmek
 • 1966
  Spektakl telewizyjny / Stanisław Wyspiański / Ireneusz Kanicki
 • 1972
  Spektakl telewizyjny / Stanisław Wyspiański / Jerzy Goliński
 • 1994
  Spektakl telewizyjny / Stanisław Wyspiański / Andrzej Chrzanowski
2019.06.20 00:11:02
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski