Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Paweł Owerłło

 

  • 1869. 09. 15
    Data urodzenia
    Warszawa
  • 1957. 04. 27
    Data śmierci
    Warszawa; pochowany na Cmentarzu Powązkowskim (kwatera 26-V-6)

Właśc. P. Owerło. Ojciec aktora Lucjana Owerłło. Od 1882 r. uczył sie tańca w szkole baletowej, a równocześnie gry na skrzypcach w konserwatorium. Występował w corps de ballet WTR i jako chórzysta w operach. W l. 1889-1892 był uczniem w Klasie Dykcji i Deklamacji przy Warszawskim Towarzystwie Muzycznym. W 1892 r. debiutował w WTR i został przyjęty do zespołu. Występował w nim do 1924 r. Od 1924 r. był aktorem, reżyserem i "gospodarzem sceny" w warszawskim Teatrze Narodowym. Do 1939 r. piastował funkcję przewodniczącego Związku Emerytów Teatralnych. Był też jednym z założycieli ZASP, także jego skarbnikiem. Często występował w filmach.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

© 1998-2015 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency