Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Piotr Szczepanik

Piotr Szczepanik - galeria

 
zwiń

  • 1942. 02. 14
    Data urodzenia
    Lublin
  • 2008
    Odznaczenie
    Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski

Piosenkarz, aktor i gitarzysta. Absolwent Wydziału Humanistycznego KUL. Muzyczny samouk. Po maturze współpracował z lubelskim Teatrem Lalki i Aktora. W czasie studiów grał i śpiewał w akademickich kabaretach Czart i Dren. W 1963 zadebiutował jako piosenkarz na FPiPS w Krakowie. Występował na festiwalach studenckich w kraju i za granicą. W 1965 nawiązał współpracę z Andrzejem Korzyńskim. Pierwszych nagrań dla PR dokonał z grupą Tajfuny i zespołem Ricercar '64. Uczyniły go one jednym z najpopularniejszych piosenkarzy lat 60. W 1971 zainteresował się piosenką poetycką. Prezentował ją w specjalnych programach, w których śpiewał z akompaniamentem gitary. Często wyjeżdżał do w USA. Prezentował kolejne programy muzyczno-poetyckie. W latach 1981-88 współorganizował i wziął udział w kilkuset koncertach poetyckich w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej i w kościołach na terenie całego kraju. Występował także w ośrodkach polonijnych USA, Australii i Nowej Zelandii. W 1987 przypomniał swoje dawne przeboje na koncertach Old Rock Meeting. W 1991 został szefem Zespołu Współpracy ze Środowiskami Twórczymi w Kancelarii Prezydenta RP. Od 1992 występuje ponownie na estradzie z repertuarem poetyckim, piosenkami do wierszy B. Leśmiana, J. Lechonia, Cz. Miłosza i A. Zagajewskiego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

Piotr Szczepanik w internecie
schowaj

2020.03.13 01:01:56
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych