Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Antoni Biliczak

 

  • 1914. 06. 05
    Data urodzenia
    Bohorodczany k. Stanisławowa
  • 1989. 06. 05
    Data śmierci
    Gdańsk

Aktor, dyrektor teatru, pedagog. Debiutował jako uczeń na scenie Teatru Pokucko-Podolskiego im. Moniuszki w Stanisławowie pod kierunkiem Z. Łozińskiej. Od 1933, przyjęty przez nią do zespołu pomocniczego, poznawał tajniki warsztatu teatralnego, pracując m. in. jako maszynista, elektryk, rekwizytor, inspicjent, a następnie administrator i kierownik objazdów. Funkcje te sprawował także w latach 1936-39 należąc już do zespołu aktorskiego Łozińskiej. W latach 1939-41 pozostał w Stanisławowie w charakterze administratora radziecko-ukraińskiego Teatru im. Franki. W 1944 był administratorem, konferansjerem i chórzystą zespołu estradowego WP w Lublinie. W roku 1947 wrócił jako kierownik administracyjny i aktor do zespołu Łozińskiej, która objęła dyrekcję Teatru Miejskiego w Jeleniej Górze, następnie w 1950 przejął dyrekcję teatru jeleniogórskiego i pozostał na tym stanowisku do 1955. Od 1955 do przejścia na emeryturę w 1979 był dyrektorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2018.04.18 03:03:38
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency