Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jacek Zbrożek

Jacek Zbrożek

 
zwiń

 • 1943. 02. 22
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1966
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  PWST w Warszawie
 • 1980. 12. 30
  Data śmierci
  Chęciny k. Kielc; zasłabł na scenie w Kielcach podczas przedstawienia, zmarł w drodze do szpitala; pochowany na Starych Powązkach w Warszawie, kwatera Y (III)

Aktor, dyrektor teatru. W latach 1966-73 występował w Teatrze Ludowym w Warszawie. Po odejściu z teatru pracował jako instruktor w zespołach wojskowych. Od 1974 prowadził Ośrodek Kultury w Sokołowie Podlaskim, a następnie w Siedlcach. Od 1976 był zastępcą dyrektora Teatru im. Żeromskiego w Kielcach, a od 1979 jego dyrektorem. Równocześnie występował jako aktor, także reżyserował.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2018.05.11 01:44:13
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego