Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZNAKI NA DRODZE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1969
 • Premiera:
  1970. 06. 02
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film obyczajowy
 • Czarno-biały, 2798 m, 97 min

  Lokacje: Bolesławiec, kopalnia surowców mineralnych oraz baza transportowa w miejscowości Okmiany koło Bolesławca, Wrocław (areszt śledczy).

Rozgrywający się w środowisku kierowców budowlanej bazy transportowej dramat psychologiczny; obciążony wiezienną przeszłością mężczyzna podejmuje walkę z panujacymi w bazie nadużyciami, bałaganem i rozprężeniem. Michał po odbyciu kary więzienia podejmuje pracę w bazie transportowej, gdzie przeciwstawia się kradzieżom i nadużyciom. Po jego stronie stoi jedynie dyspozytorka Jadwiga. W dramatycznych okolicznościach uniemożliwia swemu byłemu koledze więziennemu Jaksonkowi kradzież cementu. Michał mianowany zostaje kierownikiem bazy, a Jadwiga będzie mu towarzyszyła nie tylko w pracy, także w życiu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GWIAZDA SEZONU
Powieść
AutorAndrzej Twerdochlib

Nagrody
schowaj

2024.03.01 02:10:45
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.