Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TYLKO UMARŁY ODPOWIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1969
 • Premiera:
  1969. 12. 02
 • Gatunek:
  Film kryminalny
 • Czarno-biały, 2648 m, 87 min
  Lokacje: Wrocław (blok "Mrówkowiec" przy ul. Drukarskiej, budynek Zespołu Szkół Ekonomicznych w budowie przy ul. Drukarskiej 50, Centrala Międzymiastowa w gmachu Telekomunikacji przy ul. Purkyniego).

Film kryminalny - śledztwo w sprawie zabójstwa kasjera z zakładu przemysłowego. W kasie pancernej znaleziono zwłoki kasjera. Kapitan Wójcik rozpoczyna śledztwo, które po pewnym czasie utyka w martwym punkcie. Kapitan prowadzi je dalej, na własną rękę . . . Po zabójstwie jednego ze świadków śledztwo zostaje wznowione. Kapitan odkrywa szpiegowskie podłoże przestępstwa. Odnajdzie przestępcę, lecz sam zginie w walce.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CZAS ZATRZYMUJE SIĘ DLA UMARŁYCH
Powieść
AutorArtur Morena (pseud.)
W czołówce filmu brak informacji o pierwowzorze literackim scenariusza.

Varia
pokaż

2020.05.20 00:18:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman