Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SKOK

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1967
 • Premiera:
  1969. 06. 10
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film obyczajowy, Film sensacyjny
 • Czarno-biały, 2486 m, 85 min

  Lokacje: m.in. Międzyzdroje (molo), Szołdry k. Śremu (stacja kolejowa), Manieczki.

Franka i Pawła spotykamy w modnej miejscowości nadmorskiej. Nie zdali matury, uciekli z domu i nie bardzo wiedzą co dalej: snują jakieś bezsensowne marzenia o ucieczce statkiem w tropiki. Przypadkowo poznany, dużo starszy od nich cwaniak Filip, orientując się w trudnej sytuacji chłopców proponuje im "skok": obrabowanie kasy wiejskiej spółdzielni. Chłopcy angażują się do pracy przy żniwach, wchodzą w środowisko miejscowych i sezonowych robotników. Franek, z natury zadziorny, znający boks, zdobywa sobie pozycję pięścią. Młodszy lecz rozsądniejszy Paweł rezygnuje z wariackiego planu włamania, znajduje dziewczynę, dzięki której pozna radość i gorycz pierwszej prawdziwej miłości. Franek kierowany poczuciem "lojalności" wobec Filipa i chęcią przeżycia za wszelką cenę mocnej przygody, pomaga mu w realizacji "skoku". Włamanie udaje się. Filip znika oczywiście z pieniędzmi, a chłopcy stają wobec całkiem nieoczekiwanego dylematu; milicja aresztuje niewinnego... Finał przynosi dramatyczne rozwiązanie: bójka między Frankiem i Pawłem na międzyzdrojskim molo kończy się śmiercią Franka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.05.20 00:18:47
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych