Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŻOŁNIERZ KRÓLOWEJ MADAGASKARU

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1958
 • Premiera:
  1958. 11. 14
 • Gatunek:
  Komedia, Film muzyczny
 • Barwny, 2279 m, 77 min

  Lokacje: Warszawa (Łazienki),

Druga adaptacja znanego wodewilu - pierwszą, przedwojenną, która uległa zniszczeniu, zrealizował ten sam reżyser, Jerzy Zarzycki, twórca m.in. "Robinsona Warszawskiego". Scenariusz według farsy Stanisława Dobrzańskiego w przeróbce wodewilowej Juliana Tuwima napisali Jerzy Zarzycki i Jeremi Przybora. Główną rolę śpiewaczki kabaretowej Kamilli zagrała aktorka dramatyczna Anna Łubieńska - w partiach wokalnych użyczyła jej głosu solistka Opery Poznańskiej Antonina Kawecka, która śpiewała wszystkie piosenki. W popremierowej recenzji wybitny krytyk filmowy Aleksander Jackiewicz zachęcał publiczność: "Idźcie do kina, nie pożałujecie wieczoru (...) Nieczęsto się zdarza, by premierowa publiczność klaskała podczas wyświetlania filmu, zwłaszcza w tak bardzo konwencjonalnej Warszawie".
Nieśmiały adwokat z Radomia, pan Mazurkiewicz, przybywa do stolicy. Zamierza starać się o rękę Sabiny, wychowanicy państwa Mąckich, która jednak podkochuje się potajemnie w synu swoich opiekunów. Władzio Mącki nie zwraca uwagi na skromną panienkę, myśląc nieustannie o diwie kabaretowej Kamilli. Mecenas Mazurkiewicz osobiście udaje się za kulisy teatrzyku, by wyrwać młodzieńca z rąk niebezpiecznej uwodzicielki. Tymczasem sam ulega jej czarowi, wplątując się w serię nieprawdopodobnych awantur, łącznie z pożarem hotelu w finale i wspólnie odtańczonym kankanem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ŻOŁNIERZ KRÓLOWEJ MADAGASKARU
AutorStanisław Dobrzański
AutorJulian Tuwim

Patrz także:
schowaj

2022.05.21 07:10:25
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman