Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚLADY WILCZYCH ZĘBÓW

 • Tytuł alternatywny: ZANIK SAMOTY BERHOF
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Czechosłowacja
 • Rok produkcji:
  1983
 • Premiera:
  1985. 12. 26
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film wojenny, Film sensacyjny
 • Barwny, Kopie 35 i 16 mm, 2788 m, 101 min

  Lokacje: Lutynia k. Lądka Zdroju.

Małe miasteczko na pograniczu czesko - polsko - niemieckim. Jest rok 1945. Pojawia się tajemnicza zakonnica Salome. Zamordowany zostaje niemiecki chłopak, który usiłował dostać się do domu. W dawnej, opuszczonej restauracji turystycznej, zwanej Poziomkowym Dworem, umiera żona właściciela Habigera. Wypędza on swoją czternastoletnią córkę Ulrykę. Habiger i Tylda, kobieta, która związała się z Niemcami, obrabowują dom starego Floriana. W czasie burzy udziela on schronienia trzem zakonnicom, z których jedna to Salome, a dwie pozostałe to chłopcy, członkowie hitlerowskiego Wehrwolfu - Detlev i Unkas. Mordują oni niespodziewanego gościa - sierżanta Łasicę - i znęcają się nad Habigerem. Gdy po pijanemu zabawiają się z Tyldą, Habiger zabija ich widłami. Salome chciała doprowadzić obu chłopców do Niemiec, by zapomnieli o okropnościach wojny i nauczyli się inaczej żyć, ale widząc, ze jej plan się nie powiódł, wychodzi wprost pod kule oddziału wojskowego okrążającego Poziomkowy Dwór. Natomiast Ulryka odchodzi w kierunku gór, ciągnąć na wózku chorego Ericha, chłopca, którym się zaopiekowała.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ZAGŁADA POZIOMKOWEGO DWORU
Powieść
AutorVladimir Korner

Nagrody
schowaj

 • 1984
  Karlovy Vary (MFF)-Wielka Nagroda Specjalna Jury
 • 1984
  Bańska Bystrzyca (FF Czeskich i Słowackich)-Nagroda Specjalna
2019.10.24 00:30:42
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl