Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

1920 BITWA WARSZAWSKA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2011
 • Premiera:
  2011. 09. 30
 • Gatunek:
  Film wojenny, Film historyczny
 • Język:
  polski, rosyjski, ukraiński, angielski
 • Barwny + czarno-biały, 111 min

  Okres zdjęciowy: 29 czerwca - 30 września 2010.
  Lokacje: Twierdza Modlin, Warszawa (Plac Zamkowy, Zamek Królewski, ul. Krakowskie Przedmieście z kościołem Św. Anny), Zamość (plac od zachodu przed kościołem Zwiastowania Najświętszej Marii Panny przy ul. Staszica), pola pod wsią Wolica Śniatycka gm. Komarów, Lublin, Nowa Sucha, gm. Grębków (Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego), Piotrków Trybunalski (podwórze między ul. Rwańską a Placem Czarnieckiego, plac przy kościele Św. Jakuba Apostoła, ulice: Farna, Grodzka, Starowarszawska, Krakowskie Przedmieście), Kazuń, Zielonka, Poświętne (kościół św. Józefa).

Film o jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata. To także jedna z pierwszych w Europie i pierwsza w Polsce, pełnometrażowa produkcja zrealizowana w 3D.
Akcja rozpoczyna się w Warszawie, w 1920 roku. Jan, poeta i kawalerzysta, po otrzymaniu rozkazu wyjazdu na front polsko-bolszewicki, oświadcza się swojej narzeczonej Oli, aktorce teatru rewiowego. Ślubu udziela młodym ksiądz Ignacy Skorupka. Podczas walk Jan trafia do niewoli. Jego los leży w rękach czekisty Bykowskiego, który ucieleśnia okrutne oblicze bolszewickiej rewolucji. Historia znajdzie finał w wielkiej bitwie, która na zawsze odmieni nie tylko losy Jana i Oli, ale całej dwudziestowiecznej Europy. Obok bohaterów fikcyjnych na ekranie pojawiają się także postacie historyczne: marszałek Józef Piłsudski, generał Tadeusz Rozwadowski, pułkownik Wieniawa-Długoszowski, a także Włodzimierz Lenin i Józef Stalin.

Zwiastuny (3)
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2011
  Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce)-Nagroda Specjalna Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu
  za "innowacyjność i najbardziej uniwersalny film festiwalu"
 • 2012
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepsza scenografia
 • 2012
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepszy montaż
 • 2012
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepsza drugoplanowa rola męska
 • 2012
  Taurus World Stunt Award-nominacja w kategorii: najlepsza scena akcji w filmie zagranicznym
2023.08.19 00:21:03
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.