Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HEL

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2015
 • Premiera:
  2016. 08. 05
 • Język:
  polski, angielski
 • Barwny, 88 min

  Okres zdjęciowy: 5 marca - 3 kwietnia 2012.
  Lokacje: Półwysep Helski.

  Film dedykowany Tomaszowi Samulowi, zmarłemu w roku 2014 kierownikowi produkcji filmu.

Koniec sezonu, półwysep Helski pustoszeje.
Niedoceniony starzejący się amerykański scenarzysta Jack izoluje się tutaj aby napisać swój najnowszy scenariusz. Zamieszkuje na opustoszałym kempingu, którego opiekunem jest nieśmiały miejscowy chłopak Kail, mający specyficzne hobby: testowanie ludzi wykrywaczem kłamstw.
Pewnej nocy Jack jest świadkiem, jak Kail robi test na trzech młodych ludzi w lokalnym barze.
Następnego dnia dochodzi do makabrycznego odkrycia: pozbawione języka ciało należące do przesłuchiwanej dziewczyny zostaje odnalezione na lokalnej stacji benzynowej.
Kail, za namową swojej przyjaciółki Mili, która podejrzewa że to Jack jest mordercą, zaczyna prowadzić własne śledztwo.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.10.24 01:18:21
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych