Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIECKO SZCZĘŚCIA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1991
 • Premiera:
  1991. 10. 28
 • Gatunek:
  Komedia
 • Barwny, 99 min

  Lokacje: m.in. most na Mrodze w Głownie, Warszawa (Dworzec centralny), stacja PKP Jarocin.

Debiut fabularny scenarzysty i reżysera Sławomira Kryńskiego. Opowieść o parze młodych ludzi, którzy - z mimowolną pomocą uroczego bobasa, Jaśka - przechodzą przyśpieszony kurs dorosłości, uczą się kochać i brać odpowiedzialność nie tylko za własne życie. Reżyser przepoił swój film naiwną, jak na dzisiejsze czasy, ale pełną serdecznego ciepła "wiarą w człowieka prostego", w jego zdolność do samodzielnego pokierowania swoimi sprawami bez względu na wiedzę, wykształcenie i doświadczenie życiowe. Helena jest dziewczyną z małego miasteczka, łasą na pieniądze i modne ubrania. Jej chłopak, Wacek, postanawia wyjechać na Zachód, by tam się dorobić. Nie wie, że Helenka jest z nim w ciąży. Uzbierawszy sporą sumę chłopak postanawia wrócić do kraju. Helena, niepewna, czy bogaty Wacek będzie nią nadal tak samo zainteresowany jak Wacek bez grosza, dochodzi do wniosku, że najpewniejszym sposobem na zatrzymanie chłopaka przy sobie będzie zaprezentowanie mu owocu ich gorącej miłości - kilkumiesięcznego synka. Kłopot jednak w tym, że dziewczyna - ze strachu przed biedą, trudami samotnego macierzyństwa i opinią małomiasteczkowego otoczenia - oddała swego prawdziwego syna na wychowanie bogatemu małżeństwu. Chcąc nie chcąc wykrada z domu dziecka "zastępczego" malucha. Jednak porwane przez nią dziecko jest niemal o rok starsze niż być powinno i nawet nie wprawiony do roli ojca Wacek szybko to zauważa. Gdy skruszona Helena wyznaje mu prawdę, postanawia naprawić błąd lekkomyślnej dziewczyny i odzyskać prawdziwego syna. Wraz z Heleną i małym Jasiem wyrusza na drugi koniec Polski po swego pierworodnego.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

2023.01.18 01:48:05
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman