Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OBYWATEL ŚWIATA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1991
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 79 min

  Lokacje: m.in. Warszawa (Pałac Kultury i Nauki), Cieszyn, Zgierz (Kolegium Nauczycielskie przy ul. 3 Maja 46).

Opowieść o tęsknocie za miłością, która nigdy się nie spełniła, gdyż w pogoni za pieniędzmi i karierą nie było dla niej po prostu miejsca.
Niedoszły naukowiec, ksiądz, były agent SB, gwiazdor rocka i żona amerykańskiego biznesmena kiedyś byli w tej samej klasie i mieli podobne marzenia - chcieli stać się kimś. Ich losy potoczyły się różnie - jedni osiągnęli mniejszy lub większy sukces, inni żyją w biedzie i rozgoryczeniu. Wszyscy jednak tak naprawdę wciąż szukają swego miejsca w życiu. Jeden z głównych bohaterów - rockmen Janek otrzymuje od pięknej nieznajomej kabriolet. Za ten zaparkowany pod domem prezent jego dziewczyna Kaśka wyrzuca go z mieszkania. Chcąc nie chcąc Janek wraca do swego rodzinnego miasteczka, gdzie właśnie odbywa się zlot absolwentów miejscowego liceum. Wyjaśnia się sprawa prezentu - zostawiła go Ewa, dawna dziewczyna Janka. Splot okoliczności i stan wojenny sprawił, że stracili ze sobą kontakt. Teraz Ewa jest żoną Amerykanina, właściciela koncernu płytowego, który chciałby podpisać z Jankiem kontrakt - kabriolet to zaliczka. Spotkanie dawnych szkolnych kolegów pod wpływem alkoholu i zawiści wobec sukcesu Ewy, której się "udało", zamienia się w nieprzyjemne, pełne rozgoryczenia i żalów "polskie piekiełko".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2023.01.18 01:48:20
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.