Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KRADZIEŻ

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1976
 • Premiera:
  1981. 02. 16
 • Barwny, 59 min

"Kradzież" to debiut fabularny Piotra Andrejewa. Paweł, student, pracuje wraz z kolegami w studenckiej spółdzielni pracy. Pewnego dnia, podczas sprzątania przez studentów pomieszczenia biurowego wielkiego zakładu ginie kosztowne elektroniczne urządzenie liczące. Paweł otrzymuje od szefa zakładu ultimatum - albo do rana urządzenie znajdzie się w zakładzie, albo sprawa zostanie przekazana milicji. Paweł jest niewinny, przeprowadza śledztwo na własną rękę - jednak bez rezultatów. Kiedy następnego dnia zjawia się w zakładzie, okazało się, że urządzenie znalazło się - gdzieś się zawieruszyło.
Jednak nie śledztwo stanowi punkt kulminacyjny filmu. Reżysera znacznie bardziej zainteresowały przemiany dokonujące się w Pawle. Młody detektyw w ciągu kilkunastu godzin przechodzi bowiem duchową metamorfozę. Od agresywnej pewności siebie, kiedy wydaje mu się, że już złapał złodzieja, do zupełnej bezradności wobec narastających w czasie "dochodzenia" komplikacji. Andrejew długo szukał odtwórcy głównej roli. Wreszcie postanowił zaryzykować i zaproponował ją debiutantowi Piotrowi Kownackiemu - osiemnastoletniemu uczniowi stołecznego Liceum Plastycznego. Jego rola oraz zdjęcia Jerzego Zielińskiego to jedne z mocniejszych punktów filmu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 05:43:35
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency