Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PIŻAMA

 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1971
 • Premiera:
  1971. 07. 22
 • Czarno-biały, 29 min

Fabuła filmu została osadzona w środowisku mieszkańców hotelu robotniczego, ukazuje szarą, polską rzeczywistość w zderzeniu z przyspieszonymi procesami cywilizacyjnymi. To znakomita satyra na ułomność ludzką, ludzkie słabości i dziwactwa, przedstawiająca w krzywym zwierciadle życie i mentalność zwykłych obywateli. Bohaterce filmu los nieoczekiwanie podsuwa możliwość społecznego awansu i postanawia to wykorzystać.
Młodzi małżonkowie mieszkają w hotelu robotniczym. Pod wpływem rozmów z koleżankami, kobieta dochodzi do zaskakującego wniosku. Uświadamia sobie nagle, że atrybutem nowoczesności i wysokiego społecznego statusu jest piżama. Zmusza więc opornego małżonka do zakupu nocnego przyodziewku, w którym od tej pory ma sypiać. Całe zamieszanie z piżamą prowadzi do wielu zabawnych sytuacji i komplikacji w życiu młodej pary. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PIŻAMA
Opowiadanie
AutorLeszek Płażewski
Opowiadanie opublikowane w zbiorze "Niedziela Barabasza". Warszawa: "Czytelnik". 1973
2023.01.18 01:50:53
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency