Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

1410

 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2018
 • Barwny, 28 min

Rok 1410. Napięcie między Królestwem Polski a Wielkim Zakonem Krzyżackim osiąga swój punkt krytyczny. Wezwany przez polskiego Króla Władysława Jagiełłę kwiat rycerstwa polskiego rusza w stronę północnych ziem Polski. W lipcu dochodzi do jednej z największych bitew średniowiecznej Europy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2018
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski)-Wyróżnienie
  za "odwagę stawiania pytań naiwnych i śmiechu z wielkich spraw"
 • 2018
  Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami")-Grand Prix
  za "oryginalny filmowy język, doskonałe operowanie metaforą, odwagę w wyborze tematu i umiejętność opowiadania bez patosu o rzeczach najważniejszych"
 • 2019
  Katowice (w latach 2004-2005 Cieszyn) (Węgiel Student Film Festiwal)-Nagroda Publiczności
 • 2019
  Bytom (Bytom Film Festiwal)-Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
 • 2019
  Gniezno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Amatorskich i Niezależnych "Offeliada")-Nagroda "łOŁ" Stowarzyszenia "Ośla Ławka" za "coś nowego"
 • 2020
  Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego-Nominacja
  w kategorii: Najlepsza reżyseria
2020.10.28 00:40:19
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski