Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZAPACH ZIEMI

 • Tytuł alternatywny: MIRIS ZEMLJE
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Jugosławia
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1978. 05. 17
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film poetycki
 • Barwny, 2255 m, 79 min

Poetycka ballada o dziejach tragicznie doświadczonego przez los wieśniaka, który - tracąc kolejno wszystko co ma najdroższego, dzięki wewnętrznej pasji życia odnajduje w sobie siły do przezwyciężenia przeciwności losu. Po powrocie z wojny Łukasz zastaje swoje gospodarstwo spalone. Wspomina przeszłość i swoich bliskich, ciężką pracę na roli, śmierć jedynego syna i żony Magdy. Zrozpaczony i załamany zaniedbał gospodarkę, pije, dzięki matce otrząsnął się jednak, ożenił z piękną Jagodą, którą urodziła mu syna, ale nadeszła wojna i odbudowane z takim trudem życie zawaliło się w gruzy . . . Łukasz odnajduje jednak w sobie jeszcze raz dość siły, by wszystko zacząć od nowa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.05.13 00:11:25
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman