Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

W CHŁOPSKIE RĘCE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1946
 • Premiera:
  1947
 • Czarno-biały, 890 m, 29 min

Wieś przygotowuje się do ludowego święta. W jedynym spółdzielczym sklepie, prowadzonym przez małżeństwo Patyków, brakuje podstawowych artykułów, które potrzebne są chłopom. Kierowniczka sklepu z nostalgią wspomina dawne czasy. Tymczasem Patyk sprzedaje naftę i mydło, przeznaczone do jego sklepu, prywatnemu sklepikarzowi Winciorkowi. Rozmowę Patyka i jego pomocnika Józka na ten temat podsłuchuje Antek. Patyk przywozi do sklepu kieliszki, lepy na muchy i biustonosze, którymi interesuje się organiścina. Patykowa opowiada mężowi swój sen - śniły jej się kraty. Chłopi naradzają się, jak pozbyć się Patyka ze spółdzielni. Decydują się pojechać do powiatu. Na święcie ludowym bawi się cała wieś, Patyk prowadzi bufet. Zjawia się tam milicja, która go aresztuje. Sklep trafi w ręce kogoś z młodego pokolenia chłopów... [Jarosław Grzechowiak]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.09.11 00:52:01
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor