Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PROSTYTUTKI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • Premiera:
  1998. 06. 19
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwn (negatyw: Kodak), 108 min

W życiu Uli, dwudziestoparoletniej, bardzo ładnej dziewczyny, nie zdarzyło się dotychczas nic dobrego. Bieda w domu, znęcający się nad rodziną ojciec alkoholik, wreszcie nieślubne dziecko, samotnie wychowywane - oto problemy, z którymi boryka się na co dzień. Najlepszym ich rozwiązaniem wydaje się prostytucja, zwłaszcza po wizycie w domu Lidy, uprawiającej tę profesję od lat. Ula jest zachwycona koleżanką, jej mieszkaniem, warunkami życia. Z radością więc pozwala się wysłać do hotelu, gdzie zapotrzebowanie na długonogą blondynkę zgłosił bogaty Arab. Zdobyte w "łatwy", aczkolwiek komiczny i niecodzienny sposób 500 dolarów utwierdza ją w raz podjętej decyzji. Potem następuje jednak seria różnego rodzaju niepowodzeń - rzucają ją one w opiekuńcze ramiona "Małego Człowieka", taksówkarza od dłuższego czasu kręcącego się wokół dziewczyny. Ula odrzuca jego pomoc. Usiłuje desperacko kontynuować swą "karierę" prostytutki, ale w błyskawicznym tempie prowadzi ją ona na samo dno. Zgwałcona, pobita, upokorzona - podnoszącemu ją z błota "Małemu Człowiekowi" oświadcza wprost: "jestem kurwą". Ale właśnie on jeden widzi w niej przede wszystkim człowieka, którego można jeszcze uratować.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1999
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda SFP
  przyznana przez Jury Profesjonalne
2022.03.26 00:31:09
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency