Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KLASA NA OBCASACH

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2000
 • Premiera:
  2000. 06. 11
 • Gatunek:
  Film dla dzieci (młodzieży)
 • Barwny, 12 odcinków x ok. 30 min

Pierwsze doniesienia o planowanej realizacji "Klasy na obcasach" pojawiły się w prasie na początku 1996 roku. Inicjatorka przedsięwzięcia znana aktorka Małgorzata Potocka, zwierzała się w wywiadach, że chciałaby zrealizować polską odmianę popularnego wśród młodzieży amerykańskiego serialu "Beverly Hills 90210". Pomysł miała podsunąć jej córka Matylda, podówczas uczennica klasy maturalnej. Potocka postanowiła wcielić ideę w czyn. Zaczęła od apelu na łamach "Filipinki", w którym zwróciła się do młodych ludzi w wieku 14-19 lat z prośbą o nadsyłanie opisów własnych doświadczeń, zarówno tych codziennych, jak i ważnych, przełomowych w ich życiu. Autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni i - w myśl zasady "nic o nas bez nas" - zaproszeni do prac nad scenariuszem przyszłego cyklu. W rezultacie powstała opowieść o uczniach ekskluzywnego liceum, do którego przyjmowane są tylko osoby o wybitnych uzdolnieniach w jakimś kierunku. W jednej klasie spotykają się nastolatki z różnych środowisk, są nawet cudzoziemcy. Wszystkich łączy jedno - nieprzeciętne zdolności, wielkie ambicje, śmiałe i rozległe plany na przyszłość. Tym różnią się od reszty swoich rówieśników. Poza tym są tacy sami jak oni. Przeżywają podobne problemy uczuciowe i rodzinne. Wchodzą w konflikty z pedagogami, muszą pokonywać rozmaite przeszkody na drodze do realizacji swoich marzeń, nierzadko mają problemy z własnymi słabościami, stają w obliczu pierwszych poważnych wyborów. Jednym słowem powoli wchodzą w dorosłe życie, co czasami wiąże się z bolesnymi rozczarowaniami, a czasem ugruntowuje poczucie własnej wartości i wewnętrznej siły.
Intryga serialu osnuta jest wokół kilku wyrazistych postaci. Są nimi: Oliwka - cudzoziemka, pragnąca w przyszłości zająć się dziennikarstwem; Aga - marząca przede wszystkim o prawdziwym uczuciu; Kobra - inteligentny i zdolny, choć ciągle uwikłany w problemy rodzinne; Borys - otoczony wielbicielkami maniak radiowy; Kalina - klasowa piękność, zakochana w Borysie i piekielnie o niego zazdrosna; Pecet - przykuty do wózka inwalidzkiego geniusz komputerowy; Filipek - mimo lichego wzrostu chorobliwie zafascynowany koszykówką (kopalnia wiedzy o NBA); Zuza - nad wiek samodzielna, prawdziwa podpora rodziców, prowadzących stragan warzywny, i wreszcie Kapsel - klasowy "czarny charakter", bywa nieprzyjemny, lecz inteligencji trudno mu odmówić. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2001
  Machiner (nagroda miesięcznika "Machina")
  "Czarny Machiner" za serial, "w którym porażały drętwota scenariusza, "awangardowa" praca operatorów grożąca uszkodzeniem mięśni gałki ocznej i papierowi bohaterowie, a wszystko za pieniądze abonentów publicznej telewizji"

1

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2000
 • 29 min

Ostatni dzień wakacji. Wszyscy szaleją na dyskotece, tylko Oliwka, Pecet, Zoom i Kobra przygotowują pierwszy numer szkolnej gazetki pt. "Szkoła na wesoło". Podczas zabawy Aga zażywa narkotyk. Dostaje go od swojego chłopaka - Piotra. Dziewczyna źle się czuje i wraca do domu. Praca nad nowym numerem gazetki trwa do samego rana. Co jakiś czas Kobra łyka podejrzane tabletki. Proponuje kolegom, żeby spróbowali. Nie są jednak zainteresowani. Po powrocie do domu Kobra zauważa, że jego matka, dziennikarka, znowu piła alkohol. Nie napisała zamówionego artykułu. Chłopak znajduje w lodówce kilka butelek wina. Chowa je przed matką. Pierwszy września. Agę na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego zawozi chłopak. Dziewczyna jest ciągle osłabiona. Ma mdłości. Boli ją głowa. Piotr daje jej "coś" na poprawienie samopoczucia. Jednak Aga czuje się coraz gorzej. W końcu traci przytomność. Upada na podłogę w damskiej toalecie. Znajdują ją przyjaciele. Karetka zawozi dziewczynę do szpitala.
(streszczenie poszczególnych odcinków ze strony domowej serialu: www.klasa.com.pl)

2

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2000
 • 29 min

"Oj, narozrabiałaś..." - mówi do odzyskującej przytomność Agi lekarz. Do szpitala przychodzą znajomi. Oliwka dowiaduje się, że przyjaciółka brała prochy. Jest zaskoczona. To do Agi niepodobne. Musiała je od kogoś dostać. Podejrzenie pada na Kobrę... Borys pracuje w radiu. Po wywiadzie z Natalią Niemen odwiedza do ładna dziewczyna - Wiktoria. Podobają jej się programy Borysa. On jednak ma już dziewczynę. Chodzi z Kaliną. Kobra nadal ma kłopoty w domu. Matka znalazła schowane przez niego wino i alkohol znowu trafił do lodówki. Nie wystarczy go schować. Trzeba wynieść z domu. Kobra pakuje butelki do plecaka. W wyniku zamieszania na szkolnym korytarzu, butelki rozbijają się. Wokół unosi się zapach alkoholu. Kobra trafia "na dywanik" do dyrektorki, która chce widzieć się z jego matką. Chłopak obiecuje, że to już się więcej nie powtórzy. Dyrektorka daje mu jeszcze jedną szansę. Kobra chce pomóc swojej matce, która jeśli nie napisze artykułu straci pracę w gazecie. Prosi Oliwkę o przygotowanie tekstu. Dziewczyna nie chce się zgodzić. Wierzy, że to Kobra podał Adze prochy. Chłopak tłumaczy, że pigułki, które łykał u Peceta, kiedy pracowali nad szkolną gazetką, to zwykłe witaminy. W szpitalu przy łóżku Agi pełno przyjaciół. Opiekuje się nią także student medycyny, Eryk. Jest bardzo przystojny i miły. Nagle, wpada Piotr z kwiatami. Aga nie chce z nim rozmawiać. Piotr nie przypuszczał, że prochy, które dał swojej dziewczynie mogły jej aż tak zaszkodzić. Przed drzwiami do mieszkania Kobry zjawia się Oliwka. Napisała artykuł.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

3

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2000
 • 28 min

Kobra z Oliwką zawożą artykuł do redakcji. Tekst zostaje przyjęty. W chwilę później wyjaśnia się sprawa prochów. Oliwka już wie, że to nie Kobra dał je Adze. Przyczyną całej afery był Piotr. W domu Oliwka opiekuje się swoim chorym dziadkiem. Zjawia się Piotr. Prosi ją o pomoc. Skarży się, że Aga nie chce z nim nawet porozmawiać. Oliwka odmawia. Matkę Kobry odwiedza szefowa. Gratuluje jej artykułu. Tymczasem Piotr nie daje za wygraną. Cały czas stoi pod drzwiami Agi. Chce wszystko naprawić. Do szpitala przychodzi ojciec Agi. Lekarz informuje go, że córka zatruła się narkotykami. Ojciec przeprowadza poważną rozmowę z dziewczyną. Lekcja angielskiego. Uczniowie mówią o miłości. Kobra zafascynowany nauczycielką - Betty wkłada dużo serca w ćwiczenie, które kończy wyznaniem: "I love you Miss". W szkole zjawia się matka Kobry. Po rozmowie ze swoją szefową domyśliła się, że chłopak zaniósł w jej imieniu artykuł do redakcji. Jest zachwycona, że ma tak fajnego syna. Prosi, żeby przekazał Oliwce honorarium za napisanie artykułu. Oliwka odmawia przyjęcia pieniędzy. W chwilę po wyjściu ze szkoły widzi swojego chłopaka, Zooma całującego się z inną.

4

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2000
 • 28 min

Kalina kłóci się z matką, o to, że ta czyta jej listy i ogranicza swobodę. Ojciec oburzony zachowaniem żony, pociesza córkę. Jednocześnie tłumaczy Kalinie, że oni się po prostu martwią i to jest przyczyną nieporozumień. Oliwka szuka Zooma. Chce mu wybaczyć. Powiedział jej, że tamta dziewczyna nie jest ważna, że to, co się wydarzyło to tylko przypadek. Kalina dziwi się. Sama nigdy by nie wybaczyła. W końcu Oliwka znajduje swojego chłopaka w pracowni fotograficznej. Już mają się pogodzić, kiedy okazuje się, że w pracowni jest ktoś jeszcze - rozebrana modelka. To ta sama dziewczyna, z którą się całował! Oliwka wpada w szał. Przewraca aparat Zooma na podłogę i wybiega. Zoom pędzi za nią. Przed szkołą rozpoczyna się szarpanina. Dołącza do niej Kobra. Chce odciągnąć Zooma od Oliwki. Do walki miesza się także obcy, młody mężczyzna, którego Kobra nokautuje. Lekcja języka polskiego. W klasie zjawia się dyrektorka i nowy nauczyciel, Mikołaj. To ten sam, którego uderzył Kobra! Polonista każe napisać wypracowanie pod tytułem: "Bić się czy nie bić". Kolejna lekcja polskiego odbywa się na sali gimnastycznej. Tylko Kobra nie napisał wypracowania. Polonista rzuca mu rękawice bokserskie. Rozpoczyna się walka. Jeśli Kobra zwycięży, nie dostanie pały. Wygrywa nauczyciel. Borys gości w swoim porannym programie prezydenta Warszawy, Pawła Piskorskiego. Po audycji idzie na spacer z Kaliną. Spotykają Wiktorię, która po raz kolejny chwali pracę Borysa. Kalinie się to nie podoba i w złości zostawia ich samych. Sytuacja powtarza się na dyskotece. Borysa ponownie zaczepia Wiktoria. To powód do kolejnej awantury. Kalina wybiega z klubu i wraca do domu sama. W nocy Borys przeprasza ją przez radio i dedykuje jej piosenkę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Paweł Piskorski
   

5

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2000

Zuza zakochuje się w nowym poloniście. Postanawia przyciągnąć jego uwagę i zaskarbić sympatię częstując kanapkami. W radiu Borys rozmawia z Markiem Kamińskim, polarnikiem. Wpada do niego Kalina. Prosi go o pomoc w wyborze trzech najlepszych zdjęć, które chce wysłać na konkurs dla modelek "Look of the Year". Miłą atmosferę zakłóca pojawienie się Wiktorii. Wyraźnie podrywa Borysa i wiąże mu na szyi wełniany szalik. Chłopak jest zakłopotany. Wściekła Kalina wybiega z radia. Klasa jedzie na wycieczkę do Kazimierza nad Wisłą. Mają tam przygotować przedstawienie. Borys nie zjawia się na miejscu odjazdu. Kalina jest przekonana, że został z Wiktorią. Zuzie coraz bardziej podoba się nowy polonista. Borys dogania autobus "Przyjechałem tylko dla ciebie" - mówi do Kaliny. "Za późno" - odpowiada dziewczyna. Podczas prób w Kazimierzu ciągłe napięcia. Borys nie chce grać. Kalina z nim nie rozmawia. Reżyserem spektaklu zostaje Pecet. Na basenie Kobra podrywa anglistkę. Poproszona przez klasę i polonistę Kalina namawia Borysa na powrót do pracy nad sztuką.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

6

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2000
 • 29 min

Kobra nie chce iść z kolegami na piwo. Namawia Betty na wspólny spacer po mieście. Kobieta odmawia, ale on nie poddaje się. Śledzi ją po całym Kazimierzu. Betty zauważa go, ale nie jest zła. Zabiera go ze sobą na zakupy. Tymczasem Borys przeprowadza poważną rozmowę z Kaliną. Wyjaśnia, że nic go nie łączy z Wiktorią. Szalik, który Wiktoria przyniosła do studia miał być prezentem dla Marka Kamińskiego, słynnego polarnika. Borysowi zależy tylko na Kalinie. Godzą się. Kapsel podrywa w pubie rudowłosą dziewczynę, która podoba się wszystkim chłopakom. Rudowłosa ma na imię Paula i największe wrażenie robi na Filipku. Wybiega za nią na ulicę. Dowiaduje się, że jest chora i mieszka w sanatorium. Impreza przy ognisku. Skąpo ubrana Betty tańczy z Kobrą. Tymczasem Filipek idzie odwiedzić Paulę. Paula z balkonu mówi do niego tekstem z "Romea i Julii". Filipek odpowiada... Dziewczyna mimo to nie daje się pocałować, ale umawia się na spotkanie następnego dnia. Kobra próbuje wprosić się do pokoju Betty. Anglistka nie wpuszcza go do środka. Aga i Oliwka zwierzają się sobie, że spały ze swoimi byłymi chłopakami - Piotrkiem i Zoomem. Dzień spektaklu. Na spotkanie z Filipkiem, Paula przyprowadza Eustachego, którego przedstawia jako swojego chłopaka. Filipek zaprasza ich na wieczorne występy. Eustachy przychodzi sam. W czasie przerwy wyznaje Filipkowi, że tak naprawdę nie jest chłopakiem Pauli. Są jedynie przyjaciółmi. Dziewczyna nie przyszła do teatru, bo właśnie ma operację. Przedstawienie odnosi sukces. Filipek szuka w sanatorium Pauli. Nie zostaje wpuszczony do chorej. Zostawia jej wiadomość.

7

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2000
 • 27 min

Klasa wraca z wycieczki do Kazimierza. Eryk wraz z kolegą, Marlonem, czekają na Agę. Eryk chce się z nią umówić. Kiedy młodzież wychodzi z autokaru, Aga jest wśród przyjaciół i okoliczności nie są korzystne. Eryk rezygnuje z rozmowy z dziewczyną. Zuza nadal zabiega o względy Mikołaja, nauczyciela od polskiego, a Kobra stara się poderwać anglistkę. Jednak nauczyciele nie są zainteresowani romansowaniem z uczniami. Kapsel zaprasza klasę na imprezę. Przygotowuje ją i zamawia pizze, ale każdy, po kolei, wyłamuje się z zabawy. Kapsel musi sobie poradzić z całym jedzeniem sam. U Kobry nadal problemy rodzinne. Ojciec wreszcie dotarł do domu, jednak tym razem nie ma matki. Ciągle się mijają. W domu na Agę czeka niespodzianka - kwiaty i liścik podpisany literką E. W liściku - zaproszenie na spotkanie. Aga prosi Oliwkę żeby z nią poszła. Gdy są już w umówionym miejscu, okazuje się, że na Agę czeka Eryk. Niestety spotkanie szybko się kończy, bo student medycyny otrzymuje nagłe wezwanie do szpitala. Aga i Oliwka rozmawiają o facetach. Aga stwierdza, że nie jest jeszcze gotowa na to, żeby rozpoczynać związek z nowym chłopakiem. Do Borysa, do radia, wpadają Kobra i Zuza. Proszą go, żeby nadał piosenki dla Targosza i Betty. Sam Borys chciał dedykować piosenkę Kalinie, ale czego się nie robi dla przyjaciół! Puszcza utwór z potrójną dedykacją. Okazuje się, że ojciec Kobry ma kochankę. Jest nią Betty. Kiedy jedzą razem kolację Betty słyszy piosenkę, którą zadedykował dla niej jeden z uczniów. Nie wie o tym, że mężczyzna, z którym się spotyka jest jego ojcem. Eryk przyjeżdża pod szkołę Agi. Proponuje kolejne spotkanie. Obiecuje, że wpadnie do niej po lekcjach. Aga nie zjawia się o umówionej porze. Eryk idzie więc do niej do domu. Ma dla niej niespodziankę, kaktusa. Wybrał tę roślinę, bo ma kolce, tak jak Aga. Pod domem spotyka Oliwkę. Przyjaciółka Agi informuje go, że nie ma jej w domu. Chce uchronić Agę przed natrętnym adoratorem. Kobra nadal walczy o względy Betty. Przychodzi do niej do domu, chce porozmawiać. Nauczycielka ciągle odrzuca jego propozycje.

8

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2000
 • 28 min

W domu Kobry straszna awantura. Matka oskarża ojca, że ma kochankę. W dyskotece Oliwka spotyka kolegę Eryka, Marlona. Dowiaduje się od niego, że Eryk zrezygnował ze studiów i wyjechał z miasta. Później spotyka się z Agą, która mówi jej, że nie poszła na koncert, na który zaprosił ją Eryk. Chce pojechać do niego do akademika i przeprosić, za to, że go wystawiła. Oliwka informuje , że tam już go nie ma. Oliwka rozmawia z matką. Opowiada o przyjaciółce i o tym, że podejrzewa, że ta coś kręci. Obawia się o ich przyjaźń. Matka Kobry oznajmia, że wyprowadza się z domu. Kobra prosi aby powstrzymała się do jego powrotu. Po chwili Kobra jest już w telewizji gdzie ojciec jest gościem w programie "Rower Błażeja" i udziela wywiadu "na żywo". Na jednym z monitorów w studiu chłopak widzi jak do ojca podchodzi Wiktoria. Jest pewien, że to ona jest jego kochanką. Dogania ją na korytarzu, wciąga do damskiej toalety i każe zostawić ojca w spokoju. Wraca na plan, przerywa nagranie i wyciąga ojca ze studia. Każe mu natychmiast jechać do domu. Daje mu kwiaty i prosi aby wręczył je matce. Wiktoria spotyka się z Borysem w pubie. Mówi o scenie jaką zrobił Kobra. Wyjaśnia, że podejrzenie jakie na nią rzucił jest niesłuszne. Do pubu wchodzą także Oliwka i Kalina. Dla Kaliny widok Borysa z Wiktorią jest kolejnym powodem do awantury. Znowu zaczyna podejrzewać swojego chłopaka o romans z Wiktorią. Sprawa jednak szybko się wyjaśnia. Borys tłumaczy, że chodzi o Kobrę, który ma kłopoty. Aga spotyka na ulicy Eryka. Dziwi się, że jest on nadal w mieście. Przecież Oliwka mówiła co innego. Aga zaczyna podejrzewać, że Oliwka chce przeszkodzić w spotykaniu się z Erykiem. Kobra wpada do Borysa do radia. Borys, który właśnie skończył wywiad z K.A.S.Ą, wyjaśnia Kobrze, że to nie z Wiktorią ma romans jego ojciec. Oliwka i Kobra przychodzą do pubu rodziców Agi. Chcą pogadać, bo Kobra ma doła. Gdy tylko Aga ich zauważa, wyprasza Oliwkę z knajpy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

9

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2000
 • 25 min

Konflikt między Agą i Oliwką pogłębia się. Aga nie chce już siedzieć z Oliwką w jednej ławce. Nie chce z nią nawet rozmawiać. Zawiodła się na przyjaciółce. Koledzy z klasy są zaskoczeni tą sytuacją. Oliwka po aferze z Agą wybiega ze szkoły. Wszystko w jej życiu zaczyna się dziać źle. Dziadek trafia do szpitala i konieczna jest kosztowna operacja. Mamie może zabraknąć pieniędzy by zapłacić za szkołę córki. Ojciec Kobry podwozi Betty samochodem do domu. Chce, żeby szybko wysiadła, bo spieszy się na nagranie, do pracy. Ona wychodząc z samochodu nerwowo czegoś szuka. Spadł jej kolczyk, ale ojciec Kobry mówi, że później go poszuka i odda Betty. Jedzie do domu. Tam czeka już na niego żona. Zabiera mu samochód. Po powrocie do domu okazuje się, że to ona znalazła kolczyk. Teraz nie ma już najmniejszych wątpliwości. Mąż spotyka się z inną kobietą. W jego obronie staje Kobra. Mówi, że kolczyk zgubiła Oliwka. To uspokaja matkę. Kobra w rozmowie z ojcem mówi o znalezionym kolczyku. Prosi, aby nie okłamywał rodziny. Ojciec zapewnia, że wszystko jest w porządku. Borys przeprowadza wywiad z Krzysztofem Hołowczycem, kierowcą rajdowym. Wszystkie koleżanki Borysa z klasy przybiegają do radia po autografy. Oliwka zwierza się dyrektorce szkoły z finansowych problemów swojej rodziny. Mówi, że będzie musiała zmienić szkołę, bo nie stać jej na czesne. Oliwka pisze pożegnalny artykuł do szkolnej gazetki. Widzi to Pecet i próbuje pocieszyć. Wierzy, że da się jakoś załatwić sprawę czesnego. Pomóc chce każdy. Dyrektorka szkoły stara się o zwolnienie Oliwki z opłat. Oliwka jest przecież najlepszą uczennicą. Przedstawiciel Zarządu nie wyraża zgody. Kobra prosi matkę, żeby załatwiła w redakcji pracę dla Oliwki. Oliwka wybiera się na spotkanie do redakcji. Podwozi ją tam Kobra, który daje jej "na szczęście" kolczyki. Podczas rozmowy jego matka zauważa znajome błyskotki na uszach dziewczyny. Proponuje jej napisanie tekstu na próbę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

10

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2000
 • 27 min

Oliwka i Pecet przyglądają się kolegom grającym w tenisa. Pecet zwierza się, że też chciałby biegać. Oliwka postanawia mu pomóc. Wspólnie wybierają się do znanego uzdrowiciela. Pierwsze spotkanie nie przynosi efektów, ale nie tracą wiary. Oliwka wyjawia matce swój plan. Chce sama zarobić na czesne. Matka zgadza się, ale pod warunkiem, że praca nie wpłynie na wyniki w nauce. Na lekcji polskiego Filipek wygłasza wiersz, o miłości, który sam napisał. Zuza oczarowana polonistą postanawia zdawać do szkoły aktorskiej. Jest dobra z chemii, ale uważa, że studia chemiczne to nie to samo co kariera sceniczna... Postanawia zadbać o swoją sylwetkę. Filipek dostaje list od Pauli. Podekscytowany skacze z nim do basenu. Także Kobra postanawia jeszcze bardziej przypodobać się anglistce. Przychodzi do niej do domu, aby oznajmić, że wybiera się na filologię angielską. Pod jej domem spotyka swojego ojca. Na razie nic jeszcze nie podejrzewa. Oliwka spotyka się z matką Kobry. Jej artykuł nie spełnił oczekiwań. Matka kolegi oznajmia, że za bardzo przypomina wypracowanie szkolne i dziewczyna musi jeszcze nad nim popracować. Same kłopoty! Do tego wszystkiego ciągle nie może dogadać się z Agą. O wszystkim rozmawia z matką.

2024.03.03 00:32:49
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.