Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POLICMAJSTER TAGIEJEW

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1929
 • Premiera:
  1929. 03. 30
 • 3300 m,

Policmajster Tagiejew jest panem życia i śmierci mieszkańców pogranicznego miasteczka w dawnej Kongresówce. Prześladuje i nienawidzi jednakowo chłopów i panów, za to - za grube łapówki - popiera wszelkie męty społeczne. Gnębieni obywatele, za namową młodego "buntowszczyka", studenta Horskiego, postanawiają wnieść skargę na policmajstra do gubernatora. Tagiejew dowiaduje się o tym przez swą przyjaciółkę Józię, która jest służącą u Horskich i z której policmajster chce zrobić swego szpicla, grożąc w razie odmowy zamknięciem jej w "wesołym domu ciotuni". Przypadkowo do rąk Tagiejewa dostają się papiery kompromitujące młodego Horskiego: odda mu papiery, o ile ten cofnie skargę. Tymczasem służąca Józia, która się kocha w Horskim, pomaga mu w ucieczce, sama zaś, zamknięta za karę w domu ciotuni - zabija Tagiejewa i wykrada pozwolenie na uwolnienie aresztowanej panny Horskiej. Następuje ucieczka przez znajdującą się w pobliżu granicę. Patrol strzela do uciekających. Józia zostaje zraniona.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PAN POLICMAJSTER TAGIEJEW
Powieść
AutorGabriela Zapolska
2017.02.11 05:02:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor