Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Ewa Jastrzębska

 
zwiń

  • 1960. 03. 07
    Data urodzenia
    Łomża
  • 1986
    Wykształcenie - rok ukończenia studiów
    Wyższe Studium Zawodowe Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi

Kierownik produkcji. Dyrektor ds. Produkcji Studia Munka. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

  • 2022
    Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy film animowany
  • 2022
    Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy krótkometrażowy film fabularny
  • 2022
    Wrocław (Long Story Short Film Festival) Nagroda Dziennikarzy
  • 2022
    Wrocław (Long Story Short Film Festival) Nagroda Główna "Salamandra"
  • 2022
    Wrocław (Long Story Short Film Festival) Nagroda Główna "Salamandra"
  • 2022
    Wrocław (Long Story Short Film Festival) Wyróżnienie
    w kategorii: Fabuła
  • 2022
    Wrocław (Long Story Short Film Festival) Wyróżnienie
    Złote Wyróżnienie w kategorii: Fabuła
  • 2022
    Wenecja (MFF) Nagroda Specjalna Jury
    w konkursie Orizzonti
  • 2022
    Spring Lake (New Jersey International Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
  • 2022
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Specjalna
    dla najlepszego filmu o tematyce społecznej
  • 2022
    Prokuplje (Prokuplje Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
  • 2022
    Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA Wyróżnienie Specjalne O!PLA
    w kategorii profesjonalnej im. Marka Serafińskiego
  • 2022
    Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Grand Prix
    za "zwycięstwo w starciu poważnej tematyki z komediową formą, którego efektem jest wielowymiarowy portret polskiej mentalności. Za wielkie małe kino, które bawi i daje nadzieję"
  • 2022
    Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie
    w kategorii filmu fabularnego; za "brawurę, energię i odświeżające podejście do gatunku"
  • 2022
    Nagroda Doc Alliance Nominacja
    w kategorii: Film krótkometrażowy
  • 2022
    Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda dla najlepszego polskiego filmu krótkometrażowego
  • 2022
    Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda Specjalna Organizatorów
  • 2022
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
    za "dojrzały portret relacji w rodzinie, z ich wielowątkowością, dynamizmem i ciepłem, ze szczególnym uwzględnieniem wyrazistej kreacji Mai Wolskiej"
  • 2022
    Londyn (Barnes Film Festival) Nagroda dla międzynarodowego krótkiego filmu dokumentalnego
  • 2022
    La Baia (Rural FilmFest) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu dokumentalnego
  • 2022
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego
    poniżej 30 minut
  • 2022
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Smok dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2022
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Stowarzyszenia Kin Studyjnych
    uzasadnienie: "Misją kin studyjnych jest promowanie dobrego kina oraz pobudzanie do szczerej dyskusji na tematy nie zawsze łatwe. Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych otrzymuje film, który realizuje te cele, podchodząc ze szczególną wrażliwością do kwestii dojrzałości i odpowiedzialności."
  • 2022
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych
    za "pulsującą i żywiołową animację zanurzoną w rozgwieżdżonym mieście"
  • 2022
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film dokumentalny
    za "czuły, pełen miłości portret niezwykłej bohaterki"
  • 2022
    Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") I Nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
    za "małe kino wielkich paradoksów: ironiczne i empatyczne, bezpretensjonalne i pełne kulturowych kontekstów, efektowne w formie i kameralne w nastroju; słowem — za kuferek z filmowymi skarbami, w którym każdy znajdzie coś dla siebie"
  • 2022
    Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego w konkursie polsko-czeskim
  • 2022
    Grimstad (Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Złote Krzesło Reżyserskie
  • 2022
    Gdynia (Festiwal Filmowy) Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
  • 2022
    Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda im. Lucjana Bokińca za najlepszy film w Konkursie Młodego Kina
  • 2022
    Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda Jury Młodych
  • 2022
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy
  • 2022
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2022
    Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza") Wyróżnienie
  • 2021
    Żarów (Żarowski Festiwal Filmowy "Different Point of View") Nagroda za najlepszy film
    za "nieprzeciętne wizualne oko i odwagę w łamaniu narracji, niespodziewany casting, a przede wszystkim za umiejętne rozbrajanie uniwersalnych lęków egzystencjalnych za pomocą pełnego dezynwoltury poczucia humoru. Za zadawanie trudnych pytań i nie udzielanie prostych odpowiedzi. Za pozostawienie widza z ładunkiem emocjonalnym, który nie odpuszcza długo po seansie oraz za lokalność autorki w castingu, wyborze lokacji i historii"
  • 2021
    Żarów (Żarowski Festiwal Filmowy "Different Point of View") Wyróżnienie
    za "poczucie humoru, oryginalny pomysł na bohatera i ujęcie tematu miłości w kinie oraz poprowadzenie wciągającej widza w sam środek dzieła narracji"
  • 2021
    Wiedeń (Open Air Kurzfilmfestival "dotdotdot") Nagroda Publiczności
  • 2021
    Walencja (Międzynarodowy Festiwal Filmów Średniometrażowych "La Cabina") Nagroda Główna
  • 2021
    Vancouver (Vancouver Polish Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2021
    Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
  • 2021
    Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2021
    Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran") Nagroda Publiczności
  • 2021
    Sydney (Flickerfest International Short Film Festival) Wyróżnienie dla krótkometrażowego filmu dokumentalnego
  • 2021
    Suwałki (Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo") I Miejsce
    za "sprawne balansowanie między dwiema formami filmowymi, dokumentem i animacją oraz nie utracenie przy tym humanistycznego przesłania"
  • 2021
    Suwałki (Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo") II Miejsce
    za "zdystantowanie się wobec bardzo osobistej historii oraz niesamowicie głębokie porozumienie między reżyserką Dominiką Łapką oraz autorką zdjęć Weroniką Bilską"
  • 2021
    Split (Mosor Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
  • 2021
    Skopje (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Makedox") Wyróżnienie
  • 2021
    Saloniki (Thess International Short Film Festival) Cinematic Achievement Award
  • 2021
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Grand Prix "Złoty Łucznik"
  • 2021
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Jury Akademickiego
  • 2021
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Wyróżnienie Honorowe
  • 2021
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Brązowy Zamek"
  • 2021
    Poznań (Short Waves Festival) Nagroda Publiczności w Konkursie Polskim
  • 2021
    Peć (Anibar International Animation Festival) Wyróżnienie Specjalne w konkursie Human Rights
  • 2021
    Paryż (Gosh! Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
  • 2021
    Paryż (Gosh! Film Festival) Wyróżnienie Specjalne "Cinéma des Potes"
  • 2021
    Parnu (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Antropologicznych) Nagroda dla najlepszego filmu dla dzieci
  • 2021
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Grand Prix
    w Konkursie Głównym: Dokument
  • 2021
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie
    w Konkursie Głównym: Fabuła
  • 2021
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie
    w Konkursie Głównym: Fabuła
  • 2021
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich
  • 2021
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Jury Warmii i Mazur
  • 2021
    Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA I Nagroda "Złoty Tobołek Koziołka Matołka"
    w kategorii Profesjonalnej/Studyjnej im. Marka Serafińskiego
  • 2021
    Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA III Nagroda "Brązowy Tobołek Koziołka Matołka"
    w kategorii Profesjonalnej/Studyjnej im. Marka Serafińskiego
  • 2021
    Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda "Ponad Granicami" im. Krzysztofa Kieślowskiego
  • 2021
    Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Grand Prix
  • 2021
    Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie
  • 2021
    Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie
  • 2021
    Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego Nominacja
    w kategorii: Najlepszy film animowany
  • 2021
    Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego Nominacja
    w kategorii: Najlepszy film animowany
  • 2021
    Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego Nominacja
    w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
  • 2021
    Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego Nominacja
    w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
  • 2021
    Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii: Najlepszy film dokumentalny
  • 2021
    Moskwa (DOKer Film Festival) Wyróżnienie w konkursie filmów krótkometrażowych
  • 2021
    Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda Dziennikarzy
  • 2021
    Maribor (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Stop Trik) Wyróżnienie Specjalne
  • 2021
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda im. Andrzeja Milczarkiewicza
    za "poruszenie nieznanego tematu z powojennej historii Polski"
  • 2021
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
    nawiązujący do najlepszej tradycji włoskiego kina, a zarazem współcześnie nowatorski obraz ukazujący postawę człowieka wobec spraw ostatecznych podkreślony znakomitą kreacją aktorską Małgorzaty Gorol"
  • 2021
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Wyróżnienie
    za "przekazanie pozytywnej energii; szczęścia czerpanego nie z dóbr materialnych a natury i rodziny"; w Konkursie Filmów Dokumentalnych
  • 2021
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
    za "wyjątkowo zabawny a zarazem nie obrażający nikogo moralitet obnażający hipokryzję i obłudę"
  • 2021
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono w Konkursie Filmów Dokumentalnych
    za "ukazanie za pomocą ascetycznych środków, przy użyciu wymownej ciszy, historii, która była dotychczas białą plamą"
  • 2021
    Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda Specjalna "Cinema Without Borders"
  • 2021
    Lille (Festiwal Kina Europejskiego) Décalé Prize
    w konkursie Autres Regards
  • 2021
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego
    za film dokumentalny poniżej 30 minut; za "krótki film o nieskończoności, z cienia marginesu, ubóstwa i degradacji wydobywający niepojętą świetlistość życia"
  • 2021
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Wyróżnienie Jury
    za "film wyjątkowo światłoczuły, tyleż subtelnie co odważnie współ-czujący z szaleństwem miłości"
  • 2021
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film dokumentalny
    za "subtelny, wnikliwy i emocjonalnie poruszający portret dwóch mężczyzn marzących o karierze kościelnej"
  • 2021
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film fabularny
    za "ciepłą, zdyscyplinowaną dramaturgicznie opowieść, poprowadzoną z poczuciem humoru, ironią, dystansem do siebie i wykreowanych przez siebie postaci, a także swobodną żonglerką konwencjami filmowymi"
  • 2021
    Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") "Motyl" za najlepszy film fabularny
  • 2021
    Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") Wyróżnienie
  • 2021
    Kłajpeda (Europejski Festiwal Filmowy "GoDebut") Grand Prix
  • 2021
    Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda Jury Ekumenicznego dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2021
    Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Wyróżnienie w kategorii filmów krótkometrażowych
  • 2021
    Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Wyróżnienie Komisji Artystycznej
  • 2021
    Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") I Nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
    za "imponujący taniec na polu minowym – za świetnie napisany i nakręcony z wyczuciem delikatnej dramaturgicznej materii film o wierze, Kościele i owczym pędzie, w którym sarkazm, czułość oraz absurd odmierzono z aptekarską precyzją"
  • 2021
    Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Wyróżnienie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
    za "świadectwo nieposkromionej filmowej wyobraźni, w której Charlie Kaufmann idzie pod rękę z nowofalowcami, a kino inicjacyjne spotyka surrealistyczną baśń"
  • 2021
    Jeonju (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Grand Prix
  • 2021
    Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu animowanego
  • 2021
    Jekaterynburg (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich "Kinoproba") Nagroda dla najlepszego debiutu fabularnego
  • 2021
    Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących) "Frapa" w kategorii: Fabuła
    za "wrażliwość i niezwykły zmysł obserwacji oraz za dojrzałość narracji emocjonalnej, które tworzą przejmującą, dającą do myślenia opowieść o dorastaniu i życiu z poczuciem braku"
  • 2021
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wyróżnienie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2021
    Denpasar (Bali International Film Festival) Nagroda
  • 2021
    Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza") Nagroda "Nowe Oko"
  • 2021
    Bukareszt (Animation Bucharest International Film Festival) Nagroda Główna
  • 2021
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
    w konkursie polskim Dokument.pl; za "wrażliwość autora w odnalezieniu piękna tam, gdzie zazwyczaj go nie dostrzegamy"
  • 2021
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Wyróżnienie dla filmu animowanego
    w konkursie polskim Animacja.pl; uzasadnienie Jury: „Za opowiedzenie historii zapisanej między literami listów w sposoby świeży, autorski i uniwersalny. Za wyjątkowe połączenie dokumentu z animacją, które chwyciło za nasze serca”
  • 2021
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Wyróżnienie Młodego Jury
    uzasadnienie Jury: "Animacja Darii Kopiec poruszyła nas swoją żywiołowością, humorem i surrealizmem rodem z filmów Charliego Kaufmana. Uzyskana za sprawą różnych technik i głosów stylistyczna polifonia pozwala w pełni się zanurzyć w wykreowanym przez twórczynię świecie – świecie bardzo nam bliskim"
  • 2021
    Austin (SXSW Film Festival) Wyróżnienie Specjalne Jury
    w kategorii animowanego filmu krótkometrażowego za "umiejętność opowiadania historii"
  • 2021
    Aspen (Aspen ShortsFest) Nagroda Ellen
  • 2021
    Aspen (Aspen ShortsFest) Nagroda Jury za najlepszy film dokumentalny
  • 2020
    Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski
    Wyróżnienie
  • 2020
    Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Nagroda dla najlepszego filmu akcji
  • 2020
    Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty") Stypendium Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
    za "imponujący warsztat filmowy i odwagę mówienia o tym, co ukryte i niewygodne"
  • 2020
    Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu polskiego
    uzasadnienie jury: "W momencie, w którym fizyczna intymność została ograniczona wskutek pandemii, niekonwencjonalne koncepcje związków i miłości są marginalizowanie, a płynne tożsamości seksualne i płciowe podważane lub wręcz brutalnie prześladowane, prawdziwą przyjemnością było spędzić trochę czasu z trzema parami doświadczającymi trudów i radości wiążących się z pozostawaniem w związku. Reżyserka Dorota Proba wprawnie i empatycznie nakreśliła zasady, na których publiczność może wkroczyć do ich życia i zaobserwować mechanikę ich partnerstwa. Film łączy sceny codziennego życia rodzinnego z bardziej ustrukturyzowanymi wywiadami ukazującymi czego trzeba, by zbudować, podtrzymać, lub pożegnać miłość i zaangażowanie"
  • 2020
    Warszawa (Grand Off Warsaw Film Festival) Nagroda w kategorii: Najlepszy film polski
  • 2020
    Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego aktorskiego filmu krótkometrażowego
  • 2020
    Triest (ShorTS International Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
  • 2020
    Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") "Złoty Anioł" w konkursie filmów polskich "From Poland"
  • 2020
    Tirana (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego debiutu
  • 2020
    Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Grand Prix
    uzasadnienie jury: "Film ten – bezkompromisowy w formie i do bólu szczery – działa jak dotknięcie obnażonego nerwu, ujawnia skalę emocji, których doświadczamy tu i teraz, uwikłani w splątane relacje oraz społeczne zależności"
  • 2020
    Sopot (Sopot Film Festival) Nagroda dla Najlepszego Filmu Fabularnego w konkursie "1-szy, 2-gi film"
  • 2020
    Sopot (Sopot Film Festival) Statuetka Parasolnika dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego
  • 2020
    Skopje (Kinenova Film Festival) Nagroda za najlepszy scenariusz
    za "historię, w której przypadkowa śmierć w wypadku samochodowym przedstawiona zostaje jako kosmiczna katastrofa, co nadaje filmowi mocny wymiar duchowy, ale i imponującą spójność stylistyczną"
  • 2020
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Grand Prix "Złoty Łucznik"
  • 2020
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Jury Akademickiego
  • 2020
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Specjalna
  • 2020
    Praga (Międzynarodowy Festiwal Filmowy 3Kino) Nagroda Specjalna Jury
  • 2020
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Brązowy Zamek"
  • 2020
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Srebrny Zamek"
    Uzasadnienie: Za pełną empatii, wytrwałą obserwację prawdziwego, subtelnego i przez to trudnego do uchwycenia procesu w relacji międzyludzkiej, a który w tym filmie został z wielkim kunsztem oddany.
  • 2020
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") Nagroda Publiczności
  • 2020
    Parnu (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Antropologicznych) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego
    w kategorii Between Life and Death
  • 2020
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja
    w kategorii: Najlepszy film
  • 2020
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Specjalna w Konkursie Filmów Krótkich
    za "budowanie napięcia w czułej i elektryzująco erotycznej relacji między bohaterami, wprowadzającej dobrze znany gatunek filmowy w nowy wymiar"
  • 2020
    Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA III Nagroda "Brązowy Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii profesjonalnej im. Marka Serafińskiego
  • 2020
    Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA Wyróżnienie Specjalne O!PLA
    w kategorii profesjonalnej im. Marka Serafińskiego
  • 2020
    Offenbach am Main (B3 Biennale des bewegten Bildes) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2020
    Odkrycia Empiku Nagroda w kategorii: Film
  • 2020
    Odkrycia Empiku Nominacja w kategorii: Film
  • 2020
    Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Grand Prix
  • 2020
    Nicea (Festiwal Krótkiego Metrażu) Nagroda Studencka
  • 2020
    Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii: Najlepszy film
  • 2020
    Moskwa (DOKer Film Festival) Wyróżnienie w konkursie filmów krótkometrażowych
  • 2020
    Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") III Nagroda
    za „emocjonalną siłę komentarza o społeczeństwie w debiucie reżyserskim”
  • 2020
    Monterrey (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego pełnometrażowego filmu fabularnego
  • 2020
    Monterrey (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Publiczności
  • 2020
    Meksyk (DocsMX) Nagroda
  • 2020
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
  • 2020
    Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Publiczności
    dla krótkometrażowego filmu dokumentalnego
  • 2020
    Lublin (Lubelski Festiwal Filmowy) Nagroda dla filmu pełnometrażowego
    za "brawurowe przysposobienie i przepisanie nieobecnego w polskim kinie gatunku, precyzyjnie rozpisaną historię i dwie odważnie idące po swoje bohaterki. Spełniony debiut"
  • 2020
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu animowanego
    za "odważne pełne znaczeń i ekspresji, łączenie różnych technik, świata teatru i animacji"
  • 2020
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego
    za "przejmującą opowieść o relacji syna i ojca, ukazaną z niezwykłą wrażliwością wizualną"
  • 2020
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Wyróżnienie
    za film fabularny; za "udaną próbę autorskiego zmierzenia się z kinem gatunkowym"
  • 2020
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie
    za "odważną decyzję sfilmowania bolesnej i długo piętrzącej się rodzinnej konfrontacji, której celem jest poszukiwanie prawdy, godności, a przede wszystkim dowodów miłości. Za umożliwienie nam dostrzeżenia, że to, co zwykle jest dla nas ukryte i co postrzegamy jako haniebne, tak naprawdę w niepokojący sposób może stać się znajome"
  • 2020
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima") Grand Prix "Złoty Żmij" w konkursie "Anima.PL"
  • 2020
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Główna w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
    za "oryginalność i wymowną prostotę zobrazowania prawdy o podziałach politycznych i społecznych, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie oraz za olśniewającą strukturalnie fabułę: intymną, emocjonalną, tragiczną, a także metaforyczną"
  • 2020
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Grand Prix "Wielki Jantar"
  • 2020
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy
  • 2020
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy
  • 2020
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film dokumentalny
    za "czułą, oszczędną w środkach opowieść i obrazy, dzięki którym skomplikowane relacje rodzinne poznajemy przy znikomym udziale słów"
  • 2020
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny
    za "odważną i nieoczywistą poetykę oraz przewrotną, a jednocześnie intymną i dowcipną wizję śmierci"
  • 2020
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film animowany
    za "pierwsze, drugie i trzecie, czyli za wszystkie ciężkostrawne rodzinne obiady, które pamiętamy"
  • 2020
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film dokumentalny
    za "przemyślane i finezyjne połączenie animacji i dokumentu oraz wyjątkowy ton, który sprawia, że w tej dramatycznej historii jest wiele światła"
  • 2020
    Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") II Nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2020
    Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Wyróżnienie
    za "błyskotliwą analizę współczesnego świata"
  • 2020
    Ischia (Ischia Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu pełnometrażowego
  • 2020
    Ińsko (Ińskie Lato Filmowe) "Złota Rybka" dla najlepszego filmu polskiego
  • 2020
    Heerlen - Akwizgran (Dutch Mountain Film Festival) Nagroda Spiegel Best Newcomer
  • 2020
    Guia de Isora (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "MiradasDoc") Wyróżnienie w Konkursie Krótkich Dokumentów
  • 2020
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda firmy "dr Irena Eris" za "najodważniejsze spojrzenie"
  • 2020
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda im. Lucjana Bokińca za najlepszy film w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
    uzasadnienie jury: "Każda bajka ma swoje przesłanie, ale i każda bajka musi się też kiedyś skończyć. Za przedstawienie w baśniowej formie procesu przejścia z czasu dzieciństwa w dorosłość i pokazanie, że aby stać się dorosłym to najpierw trzeba pozwolić sobie BYĆ dzieckiem"
  • 2020
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Nagroda Główna "Wielka Brama Wolności"
    za "subtelny i poruszający obraz prawdziwego (a nie fikcyjnego) dramatu rodzinnego ludzi, dla których takie uczucia jak bliskość, miłość rodzicielska, nadzieja – wydawały się być tylko odległą teorią, a tymczasem wbrew trudnym okolicznościom stają się faktem. Autor opowiada o tej relacji z niezwykłą delikatnością i czułością wobec bohaterów. Zarówno zdjęcia, jak i montaż w nienachalny sposób pozwalają widzowi być blisko nich, zajrzeć przez chwilę do świata ich uczuć i emocji, w którym pada niewiele słów, ale gesty mówią bardzo wiele"
  • 2020
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
  • 2020
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie
  • 2020
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie
  • 2020
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie
  • 2020
    Dublin (Dublin International Film Festival) Nagroda Krytyków w kategorii: Najlepszy film
  • 2020
    Corso Colombo (Riviera International Film Festival) Nagroda Publiczności
  • 2020
    Chicago (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Złoty Hugo
    w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych
  • 2020
    Budapeszt (Budapest International Documentary Festival) Nagroda sekcji Short Competition of Young Filmmakers
  • 2020
    Budapeszt (Verzio International Human Rights Documentary Film Festival) Nagroda za najlepszy debiut
  • 2020
    Ann Arbor (Ann Arbor Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2019
    Żywiec (Festiwal Górski "Adrenalinium") Złota Koziczka Adrenalinum
  • 2019
    Zakopane (Spotkania z Filmem Górskim) Nagroda dla Najlepszego Filmu Polskiego
  • 2019
    Waszyngton (DC Shorts International Film Festival) Nagroda Publiczności
  • 2019
    Warszawa (European Cinematography Awards) Nagroda dla najlepszego filmu
    w październikowej edycji nagrody
  • 2019
    Warszawa (European Cinematography Awards) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu
    w październikowej edycji nagrody
  • 2019
    Warszawa (Festiwal dla Dzieci i Młodzieży "Kino w trampkach") Wyróżnienie Jury Młodzieżowego
    uzasadnienie jury: Wyjątkowy portret dwóch niesamowitych kobiet w bardzo różnym wieku. Bohaterki tworzą bliską relację, ponad podziałami językowymi, narodowościowymi, pokoleniowymi czy historycznym urazami. Piękne zdjęcia i subtelne operowanie emocjami są również ogromną wartością filmu.
  • 2019
    Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") II Nagroda Jury Więziennego
  • 2019
    Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Nagroda Publiczności
  • 2019
    Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Wyróżnienie
    w sekcji dokumentalnej Konkursu Krótkich Metraży „Okiem Młodych”
  • 2019
    Syracuse (Syracuse International Film Festival) Nagroda Judges’ Citation
  • 2019
    Soria (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda "Angel Mayor"
  • 2019
    Rzym (Rome International Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu fabularnego
  • 2019
    Rzeszów (Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Grand Prix
  • 2019
    Rzeszów (Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Nagroda za najlepszy profesjonalny film fabularny
  • 2019
    Poznań (Short Waves Festival) I Nagroda w Konkursie Polskim
    za "intymny i szczery portret rzeczywistości, z którą rzadko mamy okazję się zetknąć oraz to, jak w pełen szacunku, wymowny i bezpośredni sposób reżyser pozwala nam zajrzeć do świata protagonisty"
  • 2019
    Pirgos (Olympia International Film Festival for Children and Young People) Wyróżnienie Specjalne Jury Młodzieżowego
  • 2019
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") I Nagroda w kategorii: Fabuła
  • 2019
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
  • 2019
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie
    w kategorii: Dokument
  • 2019
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich
  • 2019
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Jury Warmii i Mazur
  • 2019
    Nowy Jork (New York Movie Awards) Nagroda dla najlepszej komedii
    w listopadowej edycji nagrody
  • 2019
    Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Grand Prix
    za "umiejętność opowiedzenia niebanalnej historii w atrakcyjny i dowcipny sposób"
  • 2019
    Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Nagroda Jury Młodzieżowego
    za "ukazanie tęsknoty na wielu płaszczyznach, wrażliwość na piękno surowej natury oraz zostawienie przestrzeni do samodzielnej interpretacji"
  • 2019
    Nijmegen (Festiwal Filmowy "Go Short") Nagroda Best European Short Documentary
  • 2019
    Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Główna
    za "precyzyjność charakterów i autentyczną historię"
  • 2019
    Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Publiczności
  • 2019
    Monselice (Euganea Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
  • 2019
    Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda Specjalna Organizatorów
    za "odwagę podjęcia trudnego tematu uchodźców, który nurtuje współczesne społeczeństwo"
  • 2019
    Miami (Miami Short Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu fabularnego
  • 2019
    Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) I Nagroda
    w kategorii: Dokument
  • 2019
    Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) II Nagroda
    w kategorii: Fabuła
  • 2019
    Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) IV Nagroda
    w kategorii: Fabuła
  • 2019
    Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) Wyróżnienie
    w kategorii: Animacja
  • 2019
    Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Publiczności
    dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego
  • 2019
    Londyn (London International Motion Pictures Awards) Nagroda dla najlepszego filmu
  • 2019
    Lądek-Zdrój (Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady) Wyróżnienie
  • 2019
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Canal+
    w postaci zakupu licencji przez kanał filmowy AleKino+
  • 2019
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy
    za "czerpanie pełnymi garściami z mitów i podań, przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela"
  • 2019
    Kopenhaga (Nordic Adventure Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2019
    Konin (Przegląd Polskich Filmów Fabularnych "Debiuty") Nagroda Publiczności
  • 2019
    Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2019
    Huesca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda "Złoty Tancerz"
  • 2019
    Hamilton (Bermuda International Film Festival) Grand Prix
  • 2019
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Filmowej Małopolski w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2019
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
    za "błyskotliwą narrację, lekki dowcip i wyrazistą kreację Piotra Żurawskiego"
  • 2019
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Nagroda w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
    dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
  • 2019
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
  • 2019
    Drama (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda dla najlepszego filmu animowanego
  • 2019
    Brno (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie
  • 2019
    Angers (Europejski Festiwal Debiutów Filmowych "Premier Plans") Grand Prix Jury Europejskich Filmów Krótkometrażowych
  • 2019
    Amman (Karama Human Right Festival) Nagroda dla najlepszej animacji
  • 2019
    Alcine (Europejski Festiwalu Filmów Krótkometrażowych) III Nagroda
  • 2018
    Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski
    Wyróżnienie
  • 2018
    Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Dziennikarzy
  • 2018
    Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda Główna w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2018
    Seul (Asiana International Short Film Festival) Nagroda Specjalna Jury
  • 2018
    Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2018
    Princeton (Princeton Independent Film Festival) Nagroda Zespołowa "Grand Performance"
  • 2018
    Princeton (Princeton Independent Film Festival) Złoty Puchar
  • 2018
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") Wyróżnienie
    za "imponujące zbudowanie więzi między reżyserem a jego bohaterem, wrażliwość i zrozumienie z jakim portretuje jego świat"
  • 2018
    Paryż (Festiwal "KinoPolska") Nagroda Główna
  • 2018
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
  • 2018
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nagroda w kategorii: Najlepszy film
  • 2018
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
  • 2018
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie
    w kategorii: Fabuła
  • 2018
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Jury Warmii i Mazur
  • 2018
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Specjalna za najlepszy debiut
  • 2018
    Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Wyróżnienie
    za "zbudowanie wyjątkowego i kompletnego świata filmowego, w którym na szczególne wyróżnienie zasługuje spójność formy i treści oraz dramaturgiczna konstrukcja"
  • 2018
    Nagroda Ukraińskich Krytyków Filmowych Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2018
    Mediolan (Innuendo International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2018
    Maracay (Maracay International Film & Video Festival) Nagroda dla najlepszego filmu dramatycznego
  • 2018
    Los Angeles (Beverly Hills Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu zagranicznego
  • 2018
    Los Angeles (DaVinci International Film Festival) "Leo Award" dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2018
    Londyn (London Film Award) Wielka Nagroda Jury
  • 2018
    Lizbona (Festiwal Filmowy DocLisboa) Nagroda Ageas Insurance za najlepszy film krótkometrażowy
  • 2018
    Lizbona (Festiwal Filmowy DocLisboa) Nagroda Portuguese Authors Society w konkursie międzynarodowym
  • 2018
    Lagos (Motion Pictures International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2018
    La Paz (La Paz International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2018
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
    za "trafną, komediową próbę spuentowania szaleństwa współczesnego świata"
  • 2018
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie
  • 2018
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda FIPRESCI
  • 2018
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Publiczności
  • 2018
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Canal+
    dla najlepszej fabuły; za "przewrotną i ujmującą definicję szaleństwa"
  • 2018
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Jury Młodzieżowego
    za "autentyczność i bogactwo wykorzystania filmowych środków; wybitne aktorstwo i mistrzowskie operowanie ścieżką dźwiękową oraz wiarygodne ukazanie zmagań jednostki na frontach zewnętrznych i wewnętrznych wojen"
  • 2018
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych
    za "czuły obraz Polski przydrożnej i film stworzony z prawdziwej potrzeby nawiązywania emocjonalnego połączenia bohatera i twórcy"
  • 2018
    Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda dla najlepszego filmu w Konkursie Krajowym
  • 2018
    Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda Publiczności
  • 2018
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Multimedia Polska w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
    za "lekkość w sposobie opowiadania, doskonałą realizację i surrealistyczny dowcip"
  • 2018
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Multimedia Polska w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
    za "lekkość w sposobie opowiadania, powrót do tradycji polskiego kina komediowego oraz poruszenie ważnych zagadnień społecznych"
  • 2018
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
    za "trafną i bolesną diagnozę współczesnych relacji międzyludzkich"
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Grand Prix
    za "odważne i wyjątkowe przedstawienie bezwzględnej wewnętrznej walki"
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") I Nagroda w Konkursie Międzynarodowym "Okno na wschód"
    uzasadnienie jury: "Odważna fizyczność zdjęć zrobiła na nas wrażenie swoim subtelnym, organicznym a jednocześnie stylizowanym obrazowaniem"
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") I Nagroda w Konkursie Polskim "Niezależni"
    uzasadnienie jury: "Oddanie i czułość, jaką pokazał reżyser przedstawiając głównego bohatera, przełożyła się na wzruszający film, który zapadł nam w pamięć"
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda New Europe Talent Award dla najbardziej obiecującego twórcy z Europy Środkowej i Wschodniej
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda za zdjęcia
  • 2018
    Amsterdam (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA) Nagroda dla najlepszego filmu w konkursie Kids & Docs
  • 2017
    Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Grand Prix
  • 2017
    Vancouver (Directors Cut Film Fest) Nagroda za najlepszy film fabularny
  • 2017
    Rzym (Fabrique Awards) Nagroda dla najlepszego międzynarodowego filmu fabularnego
  • 2017
    Rosarito (Rosarito International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2017
    Nowy Jork (New York Film Awards) Nagroda dla najlepszego dramatu
    w listopadowej edycji nagród
  • 2017
    Nowy Jork (New York Film Awards) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
    w listopadowej edycji nagród
  • 2017
    Nowy Jork (New York Film Awards) Nagroda dla najlepszego filmu
    nagroda dla najlepszego filmu roku; wcześnie film otrzymał także nagrodę dla najlepszego filmu w listopadowej edycji nagród
  • 2017
    Los Angeles (Festigious International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
    na listopadowej edycji festiwalu
  • 2017
    Los Angeles (Festigious International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
    nagroda dla najlepszego filmu roku; wcześnie film otrzymał także nagrodę dla najlepszego filmu na listopadowej edycji festiwalu
  • 2017
    Los Angeles (Hollywood Film Competition) Nagroda dla najlepszego filmu
    w sierpniowej edycji konkursu
  • 2017
    Los Angeles (Hollywood Film Competition) Nagroda dla najlepszego reżysera
    w sierpniowej edycji konkursu
  • 2017
    Los Angeles (Hollywood International Moving Pictures Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
    w lipcowej edycji festiwalu
  • 2017
    Los Angeles (Los Angeles Film Awards) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
    w sierpniowej edycji nagrody
  • 2017
    Los Angeles (Los Angeles Film Awards) Nagroda dla najlepszego filmu
    nagroda dla najlepszego filmu roku; wcześnie film otrzymał także nagrodę dla najlepszego filmu w sierpniowej edycji nagrody
  • 2017
    Los Angeles (Los Angeles Movie Awards) Nagroda w kategorii: Najlepszy film międynarodowy
    w jesiennej edycji nagrody
  • 2017
    Los Angeles (Los Angeles Movie Awards) Nagroda w kategorii: Najlepszy pełnometrażowy film fabularny
    w jesiennej edycji nagrody
  • 2017
    Londyn (London Eye International Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2017
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny
    za "dojrzałość, wizję i odwagę; za reżyserię i mądre wykorzystanie wszystkich środków narracji filmowej"
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Filmowej Małopolski w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda firmy "dr Irena Eris" za "najodważniejsze spojrzenie"
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Jury Młodzieżowego
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda "Złote Lwy"
  • 2017
    Cannes (Semain de la Critique) Nagroda Canal+
  • 2017
    Cannes (Semain de la Critique) Złota Szyna, Nagroda Stowarzyszenia Kolejarzy Kinomanów "Ceux du rail"
  • 2017
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda za muzykę
    uzasadnienie jury: "Aby stworzyć film, trzeba wybrać muzykę, która spełni nasze intencje. Muzyka w tym filmie przekazuje najwyższe emocje i wypełnia idealnie koloryzm i dramatyzm historii"
  • 2016
    Gdynia (Festiwal Filmowy) Nagroda Jury Młodych
  • 2013
    Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury
  • 2013
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Tranzyt") I Nagroda w kategorii: Najlepszy Dokument Długometrażowy powyżej 45 minut
    za "przejmująco opowiedzianą historię przyjaźni i determinacji w dążeniu do odmiany swojego losu. Opowiedzianą z bliska, przełamującą stereotypy i dopracowaną w warstwie wizualnej"
  • 2013
    Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Nagroda Getin Banku
  • 2013
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Nagroda im. Macieja Szumowskiego
    za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne
  • 2013
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Główna "Srebrny Lajkonik"
    dla najlepszego filmu dokumentalnego za "analityczne spojrzenie na ludność zamieszkującą warszawskie osiedle. To brutalna, pełna agresji opowieść przedarcia się zza marginesu społecznego na terytorium ‘normalsów'"
  • 2012
    Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego
  • 2012
    Paryż (Festiwal "KinoPolska") Nagroda Publiczności
  • 2012
    Konin (Przegląd Polskich Filmów Fabularnych "Debiuty") Nagroda Publiczności
  • 2012
    Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda Główna
    za "przedstawienie silnej kobiety próbującej każdego dnia związać koniec z końcem w niesprawiedliwym i okrutnym świecie"
  • 2011
    Ińsko (Ińskie Lato Filmowe) "Złota Rybka"
  • 2011
    Bombaj (Mumbai Film Festival) II Nagroda "The Silver Gateway Award"
  • 2010
    Zamość (Letni Festiwal Filmowy - Konkurs Kina Niezależnego) Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego
  • 2010
    Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Grand Prix
    za "wrażliwość, oryginalność i własny język"
  • 2010
    Vancouver (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Specjalna Jury
  • 2010
    Tirana (First Step Film Fest) Nagroda Główna w kategorii filmów krótkich
  • 2010
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Grand Prix "Złoty Łucznik"
  • 2010
    Perm (Międzynarodowy Festiwal Filmu Dokumentalnego "Flahertiana") Wyróżnienie FIPRESCI
  • 2010
    Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych) Nagroda Jury Ekumenicznego
  • 2010
    Lipsk (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych) Nagroda Trade Union ver.di
  • 2010
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik
    dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
  • 2010
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film fabularny
  • 2010
    Kosowo (Festiwal Shqip Film Fest) Grand Prix
  • 2010
    Kioto (Kyoto International Student Film and Video Festival) Grand Prix
  • 2010
    Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Nagroda Główna w Konkursie Szkolnych i Amatorskich Filmów Krótkometrażowych
    za "dojrzałość spojrzenia, niesamowity pomysł na opowieść, magiczną scenografię i świetną realizację"
  • 2010
    Częstochowa (do roku 2014 Rzeszów) (Festiwal Filmów Optymistycznych "Multimedia Happy End") Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu dokumentalnego
  • 2010
    Avanca (MF Fabularnych, Telewizyjnych i Video) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
  • 2009
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Grand Prix konkursu "Młode Kino Polskie"
    za "nowatorstwo zarówno treści jak i języka filmowego"

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2022.09.30 01:08:53
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl