Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Feliks Konarski

Również jako: Ref-Ren (pseud.)

Feliks Konarski

 

 • 1907. 01. 09
  Data urodzenia
  Kijów
 • 1991. 09. 12
  Data śmierci
  Chicago

Aktor, reżyser, kierownik artystyczny teatrów, poeta, komediopisarz. Przed wojną działał w wielu kabaretach. W czasie wojny znalazł się na terenach ZSRR. W 1942 wstąpił do Armii Polskiej gen. Andersa, przy której prowadził teatr rewiowy i z którą przeszedł cały szlak bojowy. W 1944 powstała jego słynna pieśń "Czerwone maki na Monte Cassino". Po wojnie pozostał na zachodzie. Mieszkał najpierw w Wielkiej Brytanii, potem w USA. Był aktywnym uczestnikiem emigracyjnego życia kulturalnego, w latach 1961-63 prezesem ZASP-u za Granicą.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1946
  Film fabularny
  Obsada aktorska (reżyser w teatrzyku polowym; nie występuje w napisach), Słowa piosenek
 • Słowa piosenek
  schowaj

 • 1946
  Film fabularny
  Obsada aktorska (reżyser w teatrzyku polowym; nie występuje w napisach), Słowa piosenek

Varia
schowaj

2021.04.16 01:03:03
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych