Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jacek Janczarski

 
zwiń

 • 1945. 02. 27
  Data urodzenia
  Kurów
 • 1968
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Socjologia na Uniwersytecie Warszawskim
 • 1975
  Nagroda
  "Złoty Mikrofon" za twórczość radiową
 • 1999
  Nagroda
  Nagroda im. Andrzeja Waligórskiego
 • 2000. 02. 02
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Starych Powązkach

Satyryk, dramaturg, scenarzysta filmowy. Twórca programów satyrycznych związany z Programem 3 Polskiego Radia (od 1967), m. in. autor słynnego serialu radiowego "Kocham Pana, Panie Sułku". W latach 1971-74 był kierownikiem Redakcji Audycji Rozrywkowych w Programie 3 PR. Przez wiele lat był specjalistą ds. literackich w Studiu Filmowym im. Karola Irzykowskiego. W latach 1991-92 był redaktorem naczelnym tygodnika "Szpilki". W 1992 został współwłaścicielem i prezesem firmy "Zgryz-Studio Test", produkującej programy telewizyjne. W latach 1976-83 członek ZLP, od 1989 Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (pełnił funkcję wiceprezesa Oddziału Warszawskiego).

Syn pisarza dla dzieci - autora "Misia Uszatka" - Czesława Janczarskiego, ojciec muzyka Borysa Janczarskiego oraz Marianny Janczarskiej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.07.22 01:05:50
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych