Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Paweł Miśkiewicz

Paweł Miśkiewicz - galeria

 
zwiń

 • 1964
  Data urodzenia
 • 1989
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWST w Krakowie
 • 1995
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie
 • 2001
  Nagroda
  "Paszport Polityki 2000" za "wnikliwość czytania dwudziestowiecznej literatury w teatrze, oryginalny język artystyczny i siłę kreacyjną"; nagroda przyznana i wręczona 9 stycznia
 • 2004
  Nagroda
  Nagroda im. Konrada Swinarskiego przyznawana przez miesięcznik "Teatr" dla najlepszego reżysera w sezonie 2003/2004 za reżyserię sztuki "Niewinna" w Starym Teatrze w Krakowie

Aktor i reżyser teatralny. W latach 1989-2000 aktor Starego Teatru w Krakowie. W latach 2000-2004 dyrektor artystyczny Teatru Polskiego we Wrocławiu, w latach 2008-2012 dyrektor Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2005
  Katowice (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje") nagroda za reżyserię (przyznana przez Annę Augustynowicz, jednego z jurorów festiwalu)

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2020.06.22 01:03:05
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego