Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jacek Strama

 
zwiń

 • 1947. 06. 23
  Data urodzenia
  Kraków
 • 1972
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWST w Krakowie
 • 1973
  Nagroda
  wyróżnienie aktorskie za rolę Oswalda w "Upiorach" Henryka Ibsena na Festiwalu Teatrów Polski Północnej w Toruniu
 • 1976
  Nagroda
  III Nagroda Publiczności i nagroda jury za monodram "Wytłumacz mi, stary" Jana Bijaty w Teatrze Eref 66 w Krakowie na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Małych Form w Szczecinie
 • 1978
  Nagroda
  Dzika Róża dla najpopularniejszego aktora sezonu w Teatrze im.Żeromskiego w Kielcach
 • 1979
  Nagroda
  Dzika Róża dla najpopularniejszego aktora sezonu w Teatrze im.Żeromskiego w Kielcach
 • 1979
  Nagroda
  wyróżnienie aktorskie za rolę Czarownica w "Róży" Stefana Żeromskiego na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych
 • 1980
  Nagroda
  Dzika Róża dla najpopularniejszego aktora sezonu w Teatrze im.Żeromskiego w Kielcach
 • 2005
  Nagroda
  nagroda za najlepszą rolę męską za rolę Edmunda w przedstawieniu "Mąż mojej żony" Mira Gavrana w Teatrze Ludowym w Krakowie na IX Festiwalu Komedii "Talia" w Tarnowie

Aktor i producent filmowy. W latach 1971-73 występował w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie - Słupsku, w latach 1973-74 i 1982-86 w Teatrze Bagatela w Krakowie, w latach 1974-76 i 1980-82 w Teatrze Ludowym w Krakowie - Nowej Hucie, w latach 1976-79 w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach, w latach 1986-94 w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie. Od roku 2002 ponownie aktor Teatru Ludowego w Krakowie - Nowej Hucie, od roku 2004 także dyrektor tego teatru. Współwłaściciel firmy produkcyjnej "AB Film Production Ltd".

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2000
  Ochryda (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych ECO) Grand Prix
 • 2000
  Nowogard (Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego "Ekofilm") Grand Prix
 • 2000
  Nowogard (Ogólnopolski i Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego "Ekofilm") Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej
 • 2000
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda Specjalna "Brązowy Lajkonik" za "nietypowe przestawienie stosunków polsko-żydowskich"

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.09.09 00:53:12
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl