Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jerzy Kapuściński

Jerzy Kapuściński - galeria
Fot. Jarosław Czembrowski

 

  • 1954
    Data urodzenia

Producent. Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni pracownik (od roku 1991) TVP, gdzie pełnił m.in. funkcje kierownika redakcji widowisk artystycznych, publicystyki kulturalnej, teatru i muzyki poważnej oraz kierownika działu programów artystycznych w TVP2. W latach 2005-2008 zastępca dyrektora ds. programowych TVP Kultura. W latach 2008-2011 dyrektor Studia Filmowego "Kadr". W połowie roku 2011 powrócił do TVP jako zastępca dyrektora biura zarządu i spraw korporacyjnych w TVP, od 1 lipca 2011 do końca 2015 roku dyrektor Programu II TVP. Od roku 2016 dyrektor artystyczny Studia Munka. Współwłaściciel i członek zarządu firmy producenckiej Naima Film. W latach 2011-2017 członek Rady Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

  • 2021
    Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie
  • 2021
    Wiedeń (Open Air Kurzfilmfestival "dotdotdot") Nagroda Publiczności
  • 2021
    Sydney (Flickerfest International Short Film Festival) Wyróżnienie dla krótkometrażowego filmu dokumentalnego
  • 2021
    Suwałki (Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo") I Miejsce za "sprawne balansowanie między dwiema formami filmowymi, dokumentem i animacją oraz nie utracenie przy tym humanistycznego przesłania"
  • 2021
    Suwałki (Festiwal Filmowy "Wajda na Nowo") II Miejsce za "zdystantowanie się wobec bardzo osobistej historii oraz niesamowicie głębokie porozumienie między reżyserką Dominiką Łapką oraz autorką zdjęć Weroniką Bilską"
  • 2021
    Split (Mosor Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
  • 2021
    Skopje (Festiwal Filmów Dokumentalnych "Makedox") Wyróżnienie
  • 2021
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Grand Prix "Złoty Łucznik"
  • 2021
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Jury Akademickiego
  • 2021
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Wyróżnienie Honorowe
  • 2021
    Poznań (Short Waves Festival) Nagroda Publiczności w Konkursie Polskim
  • 2021
    Peć (Anibar International Animation Festival) Wyróżnienie Specjalne w konkursie Human Rights
  • 2021
    Paryż (Gosh! Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu
  • 2021
    Paryż (Gosh! Film Festival) Wyróżnienie Specjalne "Cinéma des Potes"
  • 2021
    Parnu (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Antropologicznych) Nagroda dla najlepszego filmu dla dzieci
  • 2021
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
  • 2021
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepszy film
  • 2021
    Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA I Nagroda "Złoty Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii Profesjonalnej/Studyjnej im. Marka Serafińskiego
  • 2021
    Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA III Nagroda "Brązowy Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii Profesjonalnej/Studyjnej im. Marka Serafińskiego
  • 2021
    Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda "Ponad Granicami" im. Krzysztofa Kieślowskiego
  • 2021
    Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Grand Prix
  • 2021
    Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie
  • 2021
    Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Wyróżnienie
  • 2021
    Moskwa (DOKer Film Festival) Wyróżnienie w konkursie filmów krótkometrażowych
  • 2021
    Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda Dziennikarzy
  • 2021
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda im. Andrzeja Milczarkiewicza za "poruszenie nieznanego tematu z powojennej historii Polski"
  • 2021
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych nawiązujący do najlepszej tradycji włoskiego kina, a zarazem współcześnie nowatorski obraz ukazujący postawę człowieka wobec spraw ostatecznych podkreślony znakomitą kreacją aktorską Małgorzaty Gorol"
  • 2021
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Wyróżnienie za "przekazanie pozytywnej energii; szczęścia czerpanego nie z dóbr materialnych a natury i rodziny"; w Konkursie Filmów Dokumentalnych
  • 2021
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych za "wyjątkowo zabawny a zarazem nie obrażający nikogo moralitet obnażający hipokryzję i obłudę"
  • 2021
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono w Konkursie Filmów Dokumentalnych za "ukazanie za pomocą ascetycznych środków, przy użyciu wymownej ciszy, historii, która była dotychczas białą plamą"
  • 2021
    Lille (Festiwal Kina Europejskiego) Décalé Prize w konkursie Autres Regards
  • 2021
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego za film dokumentalny poniżej 30 minut; za "krótki film o nieskończoności, z cienia marginesu, ubóstwa i degradacji wydobywający niepojętą świetlistość życia"
  • 2021
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Wyróżnienie Jury za "film wyjątkowo światłoczuły, tyleż subtelnie co odważnie współ-czujący z szaleństwem miłości"
  • 2021
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film dokumentalny za "subtelny, wnikliwy i emocjonalnie poruszający portret dwóch mężczyzn marzących o karierze kościelnej"
  • 2021
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film fabularny za "ciepłą, zdyscyplinowaną dramaturgicznie opowieść, poprowadzoną z poczuciem humoru, ironią, dystansem do siebie i wykreowanych przez siebie postaci, a także swobodną żonglerką konwencjami filmowymi"
  • 2021
    Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") "Motyl" za najlepszy film fabularny
  • 2021
    Koszalin (w latach 2003-2004 Kołobrzeg) (Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja") Wyróżnienie
  • 2021
    Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda Jury Ekumenicznego dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2021
    Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Wyróżnienie w kategorii filmów krótkometrażowych
  • 2021
    Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") I Nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "imponujący taniec na polu minowym – za świetnie napisany i nakręcony z wyczuciem delikatnej dramaturgicznej materii film o wierze, Kościele i owczym pędzie, w którym sarkazm, czułość oraz absurd odmierzono z aptekarską precyzją"
  • 2021
    Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Wyróżnienie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "świadectwo nieposkromionej filmowej wyobraźni, w której Charlie Kaufmann idzie pod rękę z nowofalowcami, a kino inicjacyjne spotyka surrealistyczną baśń"
  • 2021
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wyróżnienie w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2021
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda dla najlepszego filmu dokumentalnego w konkursie polskim Dokument.pl; za "wrażliwość autora w odnalezieniu piękna tam, gdzie zazwyczaj go nie dostrzegamy"
  • 2021
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Wyróżnienie dla filmu animowanego w konkursie polskim Animacja.pl; uzasadnienie Jury: „Za opowiedzenie historii zapisanej między literami listów w sposoby świeży, autorski i uniwersalny. Za wyjątkowe połączenie dokumentu z animacją, które chwyciło za nasze serca”
  • 2021
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Wyróżnienie Młodego Jury uzasadnienie Jury: "Animacja Darii Kopiec poruszyła nas swoją żywiołowością, humorem i surrealizmem rodem z filmów Charliego Kaufmana. Uzyskana za sprawą różnych technik i głosów stylistyczna polifonia pozwala w pełni się zanurzyć w wykreowanym przez twórczynię świecie – świecie bardzo nam bliskim"
  • 2021
    Austin (SXSW Film Festival) Wyróżnienie Specjalne Jury w kategorii animowanego filmu krótkometrażowego za "umiejętność opowiadania historii"
  • 2021
    Aspen (Aspen ShortsFest) Nagroda Ellen
  • 2021
    Aspen (Aspen ShortsFest) Nagroda Jury za najlepszy film dokumentalny
  • 2020
    Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie
  • 2020
    Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Grand Prix
  • 2020
    Zielona Góra (Kozzi Film Festiwal) Nagroda dla najlepszego filmu akcji
  • 2020
    Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty") Stypendium Stowarzyszenia Nowe Horyzonty za "imponujący warsztat filmowy i odwagę mówienia o tym, co ukryte i niewygodne"
  • 2020
    Warszawa (Docs Against Gravity Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu polskiego uzasadnienie jury: "W momencie, w którym fizyczna intymność została ograniczona wskutek pandemii, niekonwencjonalne koncepcje związków i miłości są marginalizowanie, a płynne tożsamości seksualne i płciowe podważane lub wręcz brutalnie prześladowane, prawdziwą przyjemnością było spędzić trochę czasu z trzema parami doświadczającymi trudów i radości wiążących się z pozostawaniem w związku. Reżyserka Dorota Proba wprawnie i empatycznie nakreśliła zasady, na których publiczność może wkroczyć do ich życia i zaobserwować mechanikę ich partnerstwa. Film łączy sceny codziennego życia rodzinnego z bardziej ustrukturyzowanymi wywiadami ukazującymi czego trzeba, by zbudować, podtrzymać, lub pożegnać miłość i zaangażowanie"
  • 2020
    Warszawa (Grand Off Warsaw Film Festival) Nagroda w kategorii: Najlepszy film polski
  • 2020
    Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego aktorskiego filmu krótkometrażowego
  • 2020
    Triest (ShorTS International Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
  • 2020
    Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest") "Złoty Anioł" w konkursie filmów polskich "From Poland"
  • 2020
    Tirana (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego debiutu
  • 2020
    Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Grand Prix uzasadnienie jury: "Film ten – bezkompromisowy w formie i do bólu szczery – działa jak dotknięcie obnażonego nerwu, ujawnia skalę emocji, których doświadczamy tu i teraz, uwikłani w splątane relacje oraz społeczne zależności"
  • 2020
    Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego za "dojrzały debiut fabularny i odwagę twórczą w kreowaniu kina zaangażowanego, będącego manifestem przeciwko przemocy oraz głosem sprzeciwu wobec panującego systemu"
  • 2020
    Sopot (Sopot Film Festival) Nagroda dla Najlepszego Filmu Fabularnego w konkursie "1-szy, 2-gi film"
  • 2020
    Sopot (Sopot Film Festival) Statuetka Parasolnika dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego
  • 2020
    Skopje (Kinenova Film Festival) Nagroda za najlepszy scenariusz za "historię, w której przypadkowa śmierć w wypadku samochodowym przedstawiona zostaje jako kosmiczna katastrofa, co nadaje filmowi mocny wymiar duchowy, ale i imponującą spójność stylistyczną"
  • 2020
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Grand Prix "Złoty Łucznik"
  • 2020
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Jury Akademickiego
  • 2020
    Radom (Ogólnopolskie Spotkania Filmowe "Kameralne Lato") Nagroda Specjalna
  • 2020
    Praga (Międzynarodowy Festiwal Filmowy 3Kino) Nagroda dla najlepszego debiutu
  • 2020
    Praga (Międzynarodowy Festiwal Filmowy 3Kino) Nagroda Specjalna Jury
  • 2020
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Brązowy Zamek"
  • 2020
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") "Srebrny Zamek" Uzasadnienie: Za pełną empatii, wytrwałą obserwację prawdziwego, subtelnego i przez to trudnego do uchwycenia procesu w relacji międzyludzkiej, a który w tym filmie został z wielkim kunsztem oddany.
  • 2020
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") Nagroda Publiczności
  • 2020
    Parnu (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Antropologicznych) Nagroda dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego w kategorii Between Life and Death
  • 2020
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepszy film
  • 2020
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Specjalna w Konkursie Filmów Krótkich za "budowanie napięcia w czułej i elektryzująco erotycznej relacji między bohaterami, wprowadzającej dobrze znany gatunek filmowy w nowy wymiar"
  • 2020
    Ojai (Ojai Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2020
    Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA III Nagroda "Brązowy Tobołek Koziołka Matołka" w kategorii profesjonalnej im. Marka Serafińskiego
  • 2020
    Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA Wyróżnienie Specjalne O!PLA w kategorii profesjonalnej im. Marka Serafińskiego
  • 2020
    Offenbach am Main (B3 Biennale des bewegten Bildes) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2020
    Odkrycia Empiku Nagroda w kategorii: Film
  • 2020
    Odkrycia Empiku Nominacja w kategorii: Film
  • 2020
    Nowy Jork (Tribeca Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu międzynarodowego
  • 2020
    Nowa Sól (Solanin Film Festiwal) Grand Prix
  • 2020
    Nicea (Festiwal Krótkiego Metrażu) Nagroda Studencka
  • 2020
    Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego w kategorii: Najlepszy film
  • 2020
    Moskwa (DOKer Film Festival) Wyróżnienie w konkursie filmów krótkometrażowych
  • 2020
    Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") III Nagroda za „emocjonalną siłę komentarza o społeczeństwie w debiucie reżyserskim”
  • 2020
    Monterrey (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego pełnometrażowego filmu fabularnego
  • 2020
    Monterrey (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Publiczności
  • 2020
    Meksyk (DocsMX) Nagroda
  • 2020
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono w kategorii krótkich filmów fabularnych
  • 2020
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono za "wnikliwe studium nienawiści i manipulacji, które rządzą naszą współczesną rzeczywistością"
  • 2020
    Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Wyróżnienie za "pełen pasji obraz walki o człowieczeństwo"
  • 2020
    Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Publiczności dla krótkometrażowego filmu dokumentalnego
  • 2020
    Lublin (Lubelski Festiwal Filmowy) Nagroda dla filmu pełnometrażowego za "brawurowe przysposobienie i przepisanie nieobecnego w polskim kinie gatunku, precyzyjnie rozpisaną historię i dwie odważnie idące po swoje bohaterki. Spełniony debiut"
  • 2020
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu animowanego za "odważne pełne znaczeń i ekspresji, łączenie różnych technik, świata teatru i animacji"
  • 2020
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego filmu dokumentalnego za "przejmującą opowieść o relacji syna i ojca, ukazaną z niezwykłą wrażliwością wizualną"
  • 2020
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Wyróżnienie za film fabularny; za "udaną próbę autorskiego zmierzenia się z kinem gatunkowym"
  • 2020
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie za "odważną decyzję sfilmowania bolesnej i długo piętrzącej się rodzinnej konfrontacji, której celem jest poszukiwanie prawdy, godności, a przede wszystkim dowodów miłości. Za umożliwienie nam dostrzeżenia, że to, co zwykle jest dla nas ukryte i co postrzegamy jako haniebne, tak naprawdę w niepokojący sposób może stać się znajome"
  • 2020
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Etiuda & Anima") Grand Prix "Złoty Żmij" w konkursie "Anima.PL"
  • 2020
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Główna w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych za "oryginalność i wymowną prostotę zobrazowania prawdy o podziałach politycznych i społecznych, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie oraz za olśniewającą strukturalnie fabułę: intymną, emocjonalną, tragiczną, a także metaforyczną"
  • 2020
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Grand Prix "Wielki Jantar"
  • 2020
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy
  • 2020
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy
  • 2020
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film dokumentalny za "czułą, oszczędną w środkach opowieść i obrazy, dzięki którym skomplikowane relacje rodzinne poznajemy przy znikomym udziale słów"
  • 2020
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny za "odważną i nieoczywistą poetykę oraz przewrotną, a jednocześnie intymną i dowcipną wizję śmierci"
  • 2020
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film animowany za "pierwsze, drugie i trzecie, czyli za wszystkie ciężkostrawne rodzinne obiady, które pamiętamy"
  • 2020
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie za krótkometrażowy film dokumentalny za "przemyślane i finezyjne połączenie animacji i dokumentu oraz wyjątkowy ton, który sprawia, że w tej dramatycznej historii jest wiele światła"
  • 2020
    Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") II Nagroda w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2020
    Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Wyróżnienie za "błyskotliwą analizę współczesnego świata"
  • 2020
    Ischia (Ischia Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu pełnometrażowego
  • 2020
    Ińsko (Ińskie Lato Filmowe) "Złota Rybka" dla najlepszego filmu polskiego
  • 2020
    Heerlen - Akwizgran (Dutch Mountain Film Festival) Nagroda Spiegel Best Newcomer
  • 2020
    Guia de Isora (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "MiradasDoc") Wyróżnienie w Konkursie Krótkich Dokumentów
  • 2020
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda firmy "dr Irena Eris" za "najodważniejsze spojrzenie" w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2020
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda im. Lucjana Bokińca za najlepszy film w Konkursie Filmów Krótkometrażowych uzasadnienie jury: "Każda bajka ma swoje przesłanie, ale i każda bajka musi się też kiedyś skończyć. Za przedstawienie w baśniowej formie procesu przejścia z czasu dzieciństwa w dorosłość i pokazanie, że aby stać się dorosłym to najpierw trzeba pozwolić sobie BYĆ dzieckiem"
  • 2020
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Nagroda Główna "Wielka Brama Wolności" za "subtelny i poruszający obraz prawdziwego (a nie fikcyjnego) dramatu rodzinnego ludzi, dla których takie uczucia jak bliskość, miłość rodzicielska, nadzieja – wydawały się być tylko odległą teorią, a tymczasem wbrew trudnym okolicznościom stają się faktem. Autor opowiada o tej relacji z niezwykłą delikatnością i czułością wobec bohaterów. Zarówno zdjęcia, jak i montaż w nienachalny sposób pozwalają widzowi być blisko nich, zajrzeć przez chwilę do świata ich uczuć i emocji, w którym pada niewiele słów, ale gesty mówią bardzo wiele"
  • 2020
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
  • 2020
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie
  • 2020
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie
  • 2020
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie
  • 2020
    Dublin (Dublin International Film Festival) Nagroda Krytyków w kategorii: Najlepszy film
  • 2020
    Dhaka (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda dla najlepszego filmu konkursu "Women Filmmakers"
  • 2020
    Corso Colombo (Riviera International Film Festival) Nagroda Publiczności
  • 2020
    Chicago (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Złoty Hugo w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych
  • 2020
    Budapeszt (Budapest International Documentary Festival) Nagroda sekcji Short Competition of Young Filmmakers
  • 2020
    Budapeszt (Verzio International Human Rights Documentary Film Festival) Nagroda za najlepszy debiut
  • 2020
    Ann Arbor (Ann Arbor Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2019
    Żywiec (Festiwal Górski "Adrenalinium") Złota Koziczka Adrenalinum
  • 2019
    Zakopane (Spotkania z Filmem Górskim) Nagroda dla Najlepszego Filmu Polskiego
  • 2019
    Waszyngton (DC Shorts International Film Festival) Nagroda Publiczności
  • 2019
    Warszawa (European Cinematography Awards) Nagroda dla najlepszego filmu w październikowej edycji nagrody
  • 2019
    Warszawa (European Cinematography Awards) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu w październikowej edycji nagrody
  • 2019
    Warszawa (Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży "Kino w Trampkach") Wyróżnienie Jury Młodzieżowego uzasadnienie jury: Wyjątkowy portret dwóch niesamowitych kobiet w bardzo różnym wieku. Bohaterki tworzą bliską relację, ponad podziałami językowymi, narodowościowymi, pokoleniowymi czy historycznym urazami. Piękne zdjęcia i subtelne operowanie emocjami są również ogromną wartością filmu.
  • 2019
    Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda Publiczności
  • 2019
    Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Wyróżnienie w Konkursie 1-2
  • 2019
    Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") II Nagroda Jury Więziennego
  • 2019
    Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Nagroda Publiczności
  • 2019
    Świdnica (Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum") Wyróżnienie w sekcji dokumentalnej Konkursu Krótkich Metraży „Okiem Młodych”
  • 2019
    Syracuse (Syracuse International Film Festival) Nagroda Judges’ Citation
  • 2019
    Soria (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda "Angel Mayor"
  • 2019
    Rzym (Rome International Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu fabularnego
  • 2019
    Rzeszów (Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Grand Prix
  • 2019
    Rzeszów (Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Nagroda za najlepszy profesjonalny film fabularny
  • 2019
    Poznań (Short Waves Festival) I Nagroda w Konkursie Polskim za "intymny i szczery portret rzeczywistości, z którą rzadko mamy okazję się zetknąć oraz to, jak w pełen szacunku, wymowny i bezpośredni sposób reżyser pozwala nam zajrzeć do świata protagonisty"
  • 2019
    Pirgos (Olympia International Film Festival for Children and Young People) Wyróżnienie Specjalne Jury Młodzieżowego
  • 2019
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") I Nagroda w kategorii: Fabuła
  • 2019
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
  • 2019
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie w kategorii: Dokument
  • 2019
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Grand Prix Konkursu Filmów Krótkich
  • 2019
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Jury Warmii i Mazur
  • 2019
    Nowy Jork (New York Movie Awards) Nagroda dla najlepszej komedii w listopadowej edycji nagrody
  • 2019
    Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Grand Prix za "umiejętność opowiedzenia niebanalnej historii w atrakcyjny i dowcipny sposób"
  • 2019
    Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Nagroda Jury Młodzieżowego za "ukazanie tęsknoty na wielu płaszczyznach, wrażliwość na piękno surowej natury oraz zostawienie przestrzeni do samodzielnej interpretacji"
  • 2019
    Nijmegen (Festiwal Filmowy "Go Short") Nagroda Best European Short Documentary
  • 2019
    Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Główna za "precyzyjność charakterów i autentyczną historię"
  • 2019
    Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Publiczności
  • 2019
    Monselice (Euganea Film Festival) Wyróżnienie Specjalne
  • 2019
    Mogilno (Ogólnopolski Festiwal Filmów Satyrycznych "Pyszadło") Nagroda Specjalna Organizatorów za "odwagę podjęcia trudnego tematu uchodźców, który nurtuje współczesne społeczeństwo"
  • 2019
    Miami (Miami Short Film Festival) Nagroda dla najlepszego krótkiego filmu fabularnego
  • 2019
    Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) I Nagroda w kategorii: Dokument
  • 2019
    Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) II Nagroda w kategorii: Fabuła
  • 2019
    Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) IV Nagroda w kategorii: Fabuła
  • 2019
    Mechelinki (Baltic Independent Film Festival) Wyróżnienie w kategorii: Animacja
  • 2019
    Łódź (Forum Kina Europejskiego "Cinergia") Wyróżnienie za "podjęcie trudnego tematu w sposób delikatny i bezpretensjonalny. Za empatię w stosunku do bohaterów"
  • 2019
    Luksemburg (Central and Eastern European Film Festival "CinEast") Nagroda Publiczności dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego
  • 2019
    Lądek-Zdrój (Przegląd Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady) Wyróżnienie
  • 2019
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Canal+ w postaci zakupu licencji przez kanał filmowy AleKino+
  • 2019
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Dziennikarzy za "czerpanie pełnymi garściami z mitów i podań, przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela"
  • 2019
    Kopenhaga (Nordic Adventure Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2019
    Konin (Przegląd Polskich Filmów Fabularnych "Debiuty") Nagroda Publiczności
  • 2019
    Jelenia Góra (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Zoom-Zbliżenia") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2019
    Huesca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda "Złoty Tancerz"
  • 2019
    Hamilton (Bermuda International Film Festival) Grand Prix
  • 2019
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Filmowej Małopolski w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2019
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "błyskotliwą narrację, lekki dowcip i wyrazistą kreację Piotra Żurawskiego"
  • 2019
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Nagroda w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego
  • 2019
    Gdańsk (Gdańsk DocFilm Festival "Godność i Praca") Wyróżnienie w Konkursie Polskich Krótkometrażowych Filmów Fabularnych
  • 2019
    Drama (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Nagroda dla najlepszego filmu animowanego
  • 2019
    Brno (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie
  • 2019
    Angers (Europejski Festiwal Debiutów Filmowych "Premier Plans") Grand Prix Jury Europejskich Filmów Krótkometrażowych
  • 2019
    Amman (Karama Human Right Festival) Nagroda dla najlepszej animacji
  • 2019
    Ałmaty (Międzynarodowy Festiwal Filmów Studenckich i Debiutów Filmowych "Bastau") Wyróżnienie Specjalne
  • 2019
    Alcine (Europejski Festiwalu Filmów Krótkometrażowych) III Nagroda
  • 2018
    Złota Taśma (Nagroda Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP) w kategorii: film polski Wyróżnienie
  • 2018
    Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") Nagroda Dziennikarzy
  • 2018
    Warszawa (Warszawski Festiwal Filmowy) Nagroda Główna w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2018
    Seul (Asiana International Short Film Festival) Nagroda Specjalna Jury
  • 2018
    Rzeżyca (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Open Place") Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
  • 2018
    Princeton (Princeton Independent Film Festival) Nagroda Zespołowa "Grand Performance"
  • 2018
    Princeton (Princeton Independent Film Festival) Złoty Puchar
  • 2018
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema") Wyróżnienie za "imponujące zbudowanie więzi między reżyserem a jego bohaterem, wrażliwość i zrozumienie z jakim portretuje jego świat"
  • 2018
    Paryż (Festiwal "KinoPolska") Nagroda Główna
  • 2018
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
  • 2018
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nagroda w kategorii: Najlepszy film
  • 2018
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Nagroda Publiczności
  • 2018
    Opole (Festiwal Filmowy "Opolskie Lamy") Wyróżnienie w kategorii: Fabuła
  • 2018
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Jury Warmii i Mazur
  • 2018
    Olsztyn (WAMA Film Festival) Nagroda Specjalna za najlepszy debiut
  • 2018
    Nowogard (Festiwal Filmu - Malarstwa - Muzyki "Lato z Muzami") Wyróżnienie za "zbudowanie wyjątkowego i kompletnego świata filmowego, w którym na szczególne wyróżnienie zasługuje spójność formy i treści oraz dramaturgiczna konstrukcja"
  • 2018
    Nagroda Ukraińskich Krytyków Filmowych Nagroda dla najlepszego filmu krótkometrażowego
  • 2018
    Lizbona (Festiwal Filmowy DocLisboa) Nagroda Ageas Insurance za najlepszy film krótkometrażowy
  • 2018
    Lizbona (Festiwal Filmowy DocLisboa) Nagroda Portuguese Authors Society w konkursie międzynarodowym
  • 2018
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) Srebrny Lajkonik dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego za "trafną, komediową próbę spuentowania szaleństwa współczesnego świata"
  • 2018
    Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych) Wyróżnienie
  • 2018
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda FIPRESCI
  • 2018
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda Publiczności
  • 2018
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Canal+ dla najlepszej fabuły; za "przewrotną i ujmującą definicję szaleństwa"
  • 2018
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Jury Młodzieżowego za "autentyczność i bogactwo wykorzystania filmowych środków; wybitne aktorstwo i mistrzowskie operowanie ścieżką dźwiękową oraz wiarygodne ukazanie zmagań jednostki na frontach zewnętrznych i wewnętrznych wojen"
  • 2018
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych za "czuły obraz Polski przydrożnej i film stworzony z prawdziwej potrzeby nawiązywania emocjonalnego połączenia bohatera i twórcy"
  • 2018
    Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda dla najlepszego filmu w Konkursie Krajowym
  • 2018
    Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Nagroda Publiczności
  • 2018
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Multimedia Polska w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "lekkość w sposobie opowiadania, doskonałą realizację i surrealistyczny dowcip"
  • 2018
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Multimedia Polska w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "lekkość w sposobie opowiadania, powrót do tradycji polskiego kina komediowego oraz poruszenie ważnych zagadnień społecznych"
  • 2018
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury w Konkursie Filmów Krótkometrażowych za "trafną i bolesną diagnozę współczesnych relacji międzyludzkich"
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Grand Prix za "odważne i wyjątkowe przedstawienie bezwzględnej wewnętrznej walki"
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") I Nagroda w Konkursie Międzynarodowym "Okno na wschód" uzasadnienie jury: "Odważna fizyczność zdjęć zrobiła na nas wrażenie swoim subtelnym, organicznym a jednocześnie stylizowanym obrazowaniem"
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") I Nagroda w Konkursie Polskim "Niezależni" uzasadnienie jury: "Oddanie i czułość, jaką pokazał reżyser przedstawiając głównego bohatera, przełożyła się na wzruszający film, który zapadł nam w pamięć"
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda New Europe Talent Award dla najbardziej obiecującego twórcy z Europy Środkowej i Wschodniej
  • 2018
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda za zdjęcia
  • 2018
    Amsterdam (Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA) Nagroda dla najlepszego filmu w konkursie Kids & Docs
  • 2017
    Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Grand Prix
  • 2017
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny za "dojrzałość, wizję i odwagę; za reżyserię i mądre wykorzystanie wszystkich środków narracji filmowej"
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Filmowej Małopolski w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda firmy "dr Irena Eris" za "najodważniejsze spojrzenie" w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Jury Młodzieżowego
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
  • 2017
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda "Złote Lwy"
  • 2017
    Cannes (Semain de la Critique) Nagroda Canal+
  • 2017
    Cannes (Semain de la Critique) Złota Szyna, Nagroda Stowarzyszenia Kolejarzy Kinomanów "Ceux du rail"
  • 2017
    Białystok (Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "żubrOFFka") Nagroda za muzykę uzasadnienie jury: "Aby stworzyć film, trzeba wybrać muzykę, która spełni nasze intencje. Muzyka w tym filmie przekazuje najwyższe emocje i wypełnia idealnie koloryzm i dramatyzm historii"
  • 2015
    Toruń (Festiwal Sztuki Faktu) II Nagroda w kategorii filmu dokumentalnego
  • 2013
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
  • 2013
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepszy film
  • 2013
    Nowy Jork (The New York Polish Film Festival) Nagroda Publiczności
  • 2013
    MocArt RMF Classic w kategorii: Wydarzenie Roku; za "autentyczny i przejmujący obraz, który przyciągnął do kin półtora miliona widzów i stał się najpopularniejszym polskim filmem 2012 roku"
  • 2013
    Gorzów Wielkopolski (Festiwal Filmów Frapujących) "Frapa" Specjalna
  • 2012
    Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film") dla najlepszego film sezonu 2011/2012
  • 2012
    Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum") Wyróżnienie za "nadanie artystycznej rangi bardzo ważnym zjawiskom społecznym"
  • 2012
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: Najlepszy film
  • 2012
    Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych) Srebrny Granat
  • 2012
    Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda "Hollywood Eagle Award"
  • 2012
    Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt") Wyróżnienie Komisji Artystycznej za "wielowymiarowy obraz uczucia miłości niezależnego od toku historii"
  • 2012
    Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda Internautów Wirtualnej Polski
  • 2012
    Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda Młodzieżowej Rady Miasta Gdyni
  • 2012
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy za "oryginalne przedstawienie autentycznej historii artysty, osadzonej we współczesnej kulturze młodzieżowej"
  • 2012
    Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie" Platynowy Bilet
  • 2011
    Złota Kaczka (przyznawana przez pismo "Film") w kategorii: najlepszy film
  • 2011
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Publiczności
  • 2011
    Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła") Nagroda Główna za "wyszukaną stylistykę i subtelną ironię"
  • 2011
    Kraków (Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego "Off Camera") Nagroda FIPRESCI
  • 2011
    Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za krótkometrażowy film fabularny
  • 2011
    Konin (Przegląd Polskich Filmów Fabularnych "Debiuty") Nagroda Publiczności
  • 2011
    Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist") Wyróżnienie Specjalne w kategorii filmu fabularnego
  • 2011
    Giffoni Valle Piana (MFF dla Dzieci i Młodzieży) Nagroda dla najlepszego filmu w kategorii +16
  • 2011
    Giffoni Valle Piana (MFF dla Dzieci i Młodzieży) Nagroda Specjalna Arca Cinemagiovani za "trafność scenariusza, wielość odwołań do "Hamleta" Williama Shakespeare'a oraz za ukazanie niedocenionej tematyki uzależnienia od internetu i rzeczywistości wirtualnej"
  • 2011
    Genewa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Cinema Tout Ecran") Nagroda Główna
  • 2011
    Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda Internautów Wirtualnej Polski
  • 2011
    Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Nagroda Specjalna Jury (w Konkursie Młodego Kina) za "odwagę formalną, bezkompromisowość i zmysł obserwacji"
  • 2011
    Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) Srebrne Lwy
  • 2011
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
  • 2010
    Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
  • 2010
    Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury
  • 2010
    Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nagroda w kategorii: Najlepszy film za rok 2009
  • 2010
    Moskwa (MFF) Nagroda "Srebrny Jerzy" dla najlepszego filmu konkursu "Perspektywy"
  • 2010
    Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych) Złoty Granat
  • 2009
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych
  • 2009
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy za "odważne, niekonwencjonalne, groteskowe spojrzenie na czasy stalinizmu oraz wyjątkową dojrzałość artystyczną pierwszego filmu, w szczególności za walory plastyczne i wysokiej próby aktorstwo"
  • 2009
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego za Granicą
  • 2009
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Publiczności Silver Screen - Multikino
  • 2009
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych za "autorską wizję naszych powojennych doświadczeń i realizatorską inwencję"
  • 2009
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wielka Nagroda "Złote Lwy"
  • 2005
    Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia") "Jańcio Wodnik" za najlepszy film dokumentalny
  • 2005
    Wrocław (Multimedia Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End") Grand Prix
  • 2004
    Mediolan (Międzynarodowy Festiwal Filmów Sportowych) Wyróżnienie Honorowe w kategorii: "Sport i społeczeństwo. Sport i solidarność".
  • 2004
    Łódź (Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu") Grand Prix "Biała Kobra"
  • 1997
    Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.09.27 00:37:31
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency