Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Józef Hen

Józef Hen - galeria

 
zwiń

 • 1923. 11. 08
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1945
  Odznaczenie
  Krzyż Walecznych
 • 1964
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1974
  Nagroda
  Nagroda Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji
 • 1980
  Nagroda
  Nagroda Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji I stopnia za wybitnie wartościową twórczość literacką w dziedzinie filmu telewizyjnego
 • 1989
  Nagroda
  Nagroda Ministra Kultury i Sztuki I stopnia
 • 1990
  Nagroda
  Nagroda Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji
 • 1998
  Odznaczenie
  Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy literackiej (10.11)
 • 1999
  Nagroda
  Nagroda ZAIKS-u za całokształt twórczości ze szczególnym uwzględnieniem biografii Tadeusza Boya-Żeleńskiego "Błazen-wielki mąż" (17.11)
 • 2007
  Nagroda
  "Pióro Mistrza" za całokształt twórczości na 13. Festiwalu "Lato Filmów" w Toruniu
 • 2016
  Nagroda
  Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich za wybitne osiągnięcia artystyczne

Pisarz, scenarzysta i reżyser filmów fabularnych. Uczęszczał do szkoły pedagogicznej w ZSRR, ukończył Polityczną Szkołę Oficerską w Lublinie. W latach 1944-52 w LWP. Debiutował jako publicysta w 1944, od 1958 współpracuje z kinematografią. Członek i działacz Związku Literatów Polskich (m. in. w latach 1981-83 prezes Oddziału Warszawskiego), członek PEN Clubu i (od 1966) Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Ojciec operatora Macieja Hena.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.07.01 00:30:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego