Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Florian Staniewski

Florian Staniewski

 
zwiń

 • 1945. 12. 25
  Data urodzenia
  Łódź
 • 1965. 11. 10
  Debiut teatralny
  w roli żołnierza w "Kolumbowie rocznik 20" Romana Bratnego w reż. Barbary Jaklicz na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi
 • 1968
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWSTiF w Łodzi; dyplom 1974
 • 1986
  Odznaczenie
  Odznaka "Zasłużony Działacz Kultury"
 • 1986
  Odznaczenie
  Brązowy Krzyż Zasługi
 • 2009
  Nagroda
  Nagroda Marszalka Województwa Pomorskiego
 • 2015
  Nagroda
  Pomorska Nagroda Artystyczna "Gryf Pomorski" za "zapadającą w pamięć kreację Pluszkina" w "Martwych duszach" Nikołaja Gogola na scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku
 • 2016
  Odznaczenie
  Srebrny Medal "Gloria Artis - Zasłużony Kulturze"
 • 2019. 03. 10
  Data śmierci
  Gdańsk; pochowany na Cmentarzu Łostowickim

Aktor i reżyser teatralny. W latach 1968-69 występował w Teatrze Polskim w Szczecinie. W latach 1969-2011 był aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Występował w nim także w kolejnych latach, po przejściu na emeryturę.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2022.03.25 00:51:19
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency