Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Michał Komar

Również jako: Marcin Kos (pseud.)

 
zwiń

 • 1946. 08. 28
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1975
  Nagroda
  Prasowa SFP w dziale codziennych sprawozdań prasowych z przebiegu festiwali za publikacje w "Gazecie Festiwalowej 1974"
 • 2015
  Odznaczenie
  Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w pracy twórczej i działalności artystycznej, za osiągnięcia w promowaniu polskiej kultury"

Krytyk literacki, pisarz, wydawca. Ukończył wydział ekonomiki produkcji SGPiS w 1969; w 1982 otrzymał doktorat w dziedzinie nauk humanistycznych Pracował w redakcjach czasopism "Szpilki" i "Miesięcznik literacki" oraz współpracował w redakcją "Współczesności" i "Dialogu". Kierownik literacki zespołu "Silesia" (1979-83). W 1977-80 był stałym konsultantem Teatru Sensacji Telewizji Polskiej. W latach 1990-94 pełnił funkcję wiceprezesa Spółdzielni Wydawniczej "Czytelnik". Laureat nagrody Klubu Krytyki Filmowej SDP za publikacje o OFFK w Krakowie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 2003
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry") Nagroda za adaptację dla Teatru TV
 • 1979
  Olsztyn (Festiwal Polskiej Twórczości Telewizyjnej) nagroda jury za scenariusz

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.07.28 00:37:35
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych