Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Kazimierz Koźniewski

 
zwiń

 • 1919. 07. 26
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1952
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1955
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1959
  Odznaczenie
  Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1973
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi dla ZHP
 • 1974
  Odznaczenie
  Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1995
  Odznaczenie
  Rozeta z Mieczami do Krzyża Zasługi dla ZHP
 • 2005. 04. 15
  Data śmierci
  pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie

Pisarz, publicysta, krytyk literacki, historyk czasopiśmiennictwa polskiego. Przed wojną działacz ZHP, pracował w redakcjach pism młodzieżowych. W czasie wojny, w 1940 przedostał się na zachód, skąd w 1941 został wysłany do kraju jako kurier cywilny ministra spraw wewnętrznych do Delegata Rządu RP na Kraj, a następnie pracował w Departamencie Informacji Delegatury i Głównej Kwaterze "Szarych Szeregów". W latach 1946-58 był członkiem redakcji "Przekroju", w latach 1957-82 członkiem redakcji "Polityki", w latach 1958-82 redaktorem naczelnym miesięcznika "Magazyn Polski". W latach 80. był działaczem PRON-u, w latach 1982-85 redaktorem naczelnym pisma "Tu i Teraz".

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2022.05.04 00:40:46
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency