Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nie żyje Tadeusz Drewno

5 maja 2016
Fot. Tadeusz Drewno i Janusz Morgenstern na planie filmowym

1 maja zmarł w Warszawie w wieku 77 lat Tadeusz Drewno, jeden z najwybitniejszych kierowników produkcji.

Absolwent Studium Organizacji Produkcji Filmowej Szkoły Filmowej w Łodzi, pracę w kinematografii rozpoczynał w połowie lat 60. Jako samodzielny kierownik produkcji debiutował w roku 1973 filmem "Zazdrość i medycyna". Miał w swoim bogatym dorobku ponad 80 filmów, m.in. "Zaklęte rewiry", "Barwy ochronne", "Szpital przemienienia", "Spirala", "Kontrakt", "Constans", "Konopielka", "Przesłuchanie", "Siekierezada", "Girl Guide", "Dług", "Generał Nil" i "Dziewczyna z szafy". Ostatnio kierował produkcją filmu "Excentrycy".

Był wieloletnim wykładowcą Wydziału Organizacji Sztuki Filmowej Szkoły Filmowej w Łodzi, w latach 1993-2005 jego dziekanem.Msza Święta żałobna zostanie odprawiona 10 maja o godzinie 12.30 w Kościele p.w. Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie przy ulicy Grzybowej 1, po której nastąpi odprowadzenie Zmarłego do grobu rodzinnego na Cmentarz Parafialny.

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plAnna Gostkowska