Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIASTO SKARBÓW

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Premiera:
  2017. 09. 14
 • Barwny, odcinki x ok. 44 min

  Plenery: Kraków, Warszawa.

Serial opowiada o losach dwóch sióstr: policjantki i genialnej historyk sztuki Alicji i Ewy działającej w grupie przestępców zajmujących się kradzieżą obrazów i rzeźb. Alicja, genialna historyk sztuki rezygnuje z pracy w Ministerstwie Kultury i wraca do rodzinnego Krakowa. Zaczyna współpracę z policją, rozpracowuje szajkę, w której jednym z przywódców jest Ewa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

MIASTO SKARBÓW w internecie

1

 • Odcinek serialu

Alicja Wakar, młoda historyk sztuki z ministerstwa kultury, opiniuje projekt zakupu przez Polskę słynnego obrazu Paula Cezanne’a "Gracze". Jest przekonana, że to oryginał. Wie, że "Graczy" sprzedaje jej siostra Ewa. Rajski, znany krakowski marszand, próbuje przekonać ją jednak, że obraz jest falsyfikatem. Marszand zostaje zastrzelony, a mordercą jest tajemniczy Miler. Szefowa Alicji z ABW zleca jej zadanie. Po pierwsze, ma przekonać ministerstwo, że obraz jest falsyfikatem. Po drugie, musi jechać za obrazem do Krakowa i obserwować. Szefowa przypuszcza, że ktoś, kto zna prawdziwą wartość dzieła, będzie chciał go ukraść. Alicja zostaje oddelegowana jako konsultantka do zespołu walczącego z nielegalnym handlem kradzionymi dziełami sztuki. Na jego czele stoi inspektor Szatner. W zespole Szatnera pracuje dwoje młodych komisarzy: Selena oraz Harny, policjant z wydziału zabójstw.
Z krakowskiego antykwariatu zostaje skradziony cenny obraz, złodziejką jest Ewa Wakar, siostra Alicji. Chociaż policja nie jest w stanie dowieść winy Ewy, to obie siostry wiedzą, jak było naprawdę. Ewa przemyca obraz do Wiednia, do Nathana, brata Moryca, który ma kupca.
Relacje między siostrami są skomplikowane: Alicja przed laty odbiła chłopaka siostrze, poślubiła go, a potem porzuciła. Alicja jest związana ze wspólnikiem Ewy, Maksem, fajterem z nizin, zdolnym malarzem, który fałszuje obrazy starych mistrzów. Ciemnymi sprawkami Maksa i jego koleżki Goryla, zajmuje się Harny.
Ewa mieszka w rodzinnym domu z Morycem, wnukiem żydowskiego antykwariusza, którego uratował z likwidacji getta dziadek sióstr Wakar. Wówczas obraz Cezanne ’a przeszedł na własność rodziny Wakarów. Właśnie ten obraz Ewa chciała sprzedać ministerstwu. Odkrywa, że Alicja spotyka się z jej wspólnikiem, Maksem. Robi mu z tego powodu scenę, wiedząc, że jej siostra pracuje dla policji.
Alicja odwiedza w nocy Stasia Bieleckiego, swojego byłego męża. Miler, tajemniczy zabójca działający na zlecenie Aviego Schmita, handlarza dziełami sztuki z Wiednia, kradnie obraz Cezanne’a z domu Ewy. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

STOPY MARILYN M. (2)

 • Odcinek serialu

Alicja odwiedza w szpitalu Ewę poszkodowaną w czasie kradzieży obrazu Cezanne’a. Odwozi do domu Moryca, który wypomina jej relacje ze wspólnikiem Ewy, Maksem. Starka, były agent służb PRL - u, wykrada z krakowskiej galerii zdjęcie Marilyn Monroe z kolekcji Miltona Greene’a. Zespół Szatnera podejmuje śledztwo. Starka odczytuje z fragmentu negatywu, przyklejonego na odwrocie skradzionej fotografii, datę wydania gazety, wyretuszowaną przez Greene’a.
Selena i Harny przesłuchują strażnika z galerii, którym jest syn Starki. Coraz więcej poszlak wskazuje na udział Starki w kradzieży. Po wyjściu policjantów okazuje się, że w domu strażnika ukrywali się Starka i tajemniczy Miler. Kradzież zlecił Miler, który chce zdobyć numery cyfr z negatywu zdjęcia. To kod do tajnych kont, na których są przechowywane aktywa służb PRL - u.
Starka okazuje się sprytniejszy od swojego mocodawcy. Obezwładnia Milera i kradnie mu komputer, przez który można logować się do tajnych kont. Alicja, po tajemniczym telefonie, który ujawnia jej związek z wywiadem, zdobywa informację o miejscu pobytu Starki; ściąga tam cały zespół Szatnera. Gdy policjanci wchodzą do mieszkania, nie zastają nikogo, ale odnajdują nienaruszoną fotografię Greene’a. Sarki i Milera nie udaje się schwytać. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.09.23 00:58:46
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych